Rīgas pašvaldības policisti pieķer 76 gadus vecu kungu saņemam publiskā vietā prostitūcijas pakalpojumus

Svētdien, 2. septembrī, neilgi pirms pulksten 16.00 Rīgas pašvaldības policisti, patrulējot Dārzciema apkaimē, pamanīja kādu nomaļā vietā novietotu transportlīdzekli. Piebraucot pie tā, pamanīts kāds vecāka gadu gājuma kungs vadītāja sēdeklī, savukārt pasažiera pusē sēdēja sieviete, kura bija pārliekusies pār vīrieša klēpi. Sieviete, pamanot likumsargu tuvošanos, ātri piecēlās, savukārt kungs uzvilka bikses.

Datu pārbaudes laikā noskaidrots, ka sieviete ir 32 gadus veca, savukārt vīrietis – 76 gadus vecs.

Kungs skaidroja, ka notikuma dienā nolēmis sameklēt prostitūtu. Vairākas reizes braukājis apkārt viņam zināmiem kvartāliem un pamanījis pa ielām bezmērķīgi staigājošu sievieti. Abi esot saskatījušies un dāma iekāpusi mašīnā, kur vienojušies par orālo seksu.

Jautājot sirmajam vīrietim, kāpēc viņš pakalpojuma saņemšanai nav vedis uz vietu, kur to likums atļauj, kungs smaidīdams paskaidroja, ka tas prasot pārāk daudz laika. Tāpat kungs nav vēlējies riskēt, ka par šādām viņa darbībām mājās uzzina bērni un mazbērni.

Savukārt sieviete pārkāpumu atzina, skaidrojot, ka ik pa laikam šādus pakalpojumus piedāvājot. Jāpiebilst, ka sieviete līdz šim policijas redzeslokā nebija ne reizi nonākusi.

Atbilstoši šobrīd pastāvošajiem normatīvajiem aktiem policisti tikai pakalpojuma sniedzējai sastādīja administratīvā pārkāpuma protokolu par prostitūcijas ierobežošanas noteikumu pārkāpšanu. Likums paredz, ka par šo pārkāpumu fiziskajai personai uzliek naudas sodu no 350 līdz 700 eiro.

Rīgas pašvaldības policija atgādina, ka prostitūcija Latvijā nav aizliegta, taču šī pakalpojuma sniegšanai ir noteikti dažādi ierobežojumi. Viens no šiem ierobežojumiem paredz, ka seksuāla rakstura pakalpojumus nedrīkst sniegt ārpus savas dzīvesvietas, par kuru noslēgts īres līgums vai kura atrodas īpašumā.

Rīgas pašvaldības policija

Attēls no notikuma vietas

TOP Komentāri

avatar