Rīgas pašvaldība aicina būt piesardzīgiem atkalas laikā

Rīgā pirmdienas, 3. janvāra, rītā novērojams sasalstošs lietus – atkala -, kā dēļ uz ielām veidojas spēcīgs apledojums. Šādi laikapstākļi varētu saglabāties līdz dienas beigām un arī otrdien.

Pilnsabiedrības “Daugavas labā krasta uzturētājs” un “Daugavas kreisā krasta uzturētājs” patlaban veikušas 1. un 2. kategorijas ielu kaisīšanu ar pretslīdes materiālu, braukšanas apstākļi šobrīd ir stabili. Apkaimju mazajās ielās ledus kārta uz brauktuves ir pieļaujama, tās tiks kaisītas pēc nepieciešamības. Atkalas un temperatūras svārstību rezultātā šādos laikapstākļos asfalta segumā veidojas bedres, autovadītāji aicināti būt uzmanīgiem.

Rīgas centrā ietves ar pretslīdes materiālu šodien kaisa divas mobilās brigādes tehnikas vienības, kopā apstrādājot ietves 106,3 km garumā. Primāri tiek kaisītas ietves, uz kurām ir visintensīvākā gājēju plūsma. Pirms mobilās brigādes kaisītāji dodas darbā, maršrutu apseko pašvaldības policija, fiksējot ietvju posmus, kurus īpašnieki nav sakopuši. Pēc darbu veikšanas nesakopto teritoriju īpašniekiem tiek piestādīts rēķins.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus šajā laikā būt īpaši uzmanīgiem, pārvietojoties gar ēkām, pievēršot uzmanību ietvju stāvoklim. Tāpat arī aicinām namu īpašniekus un apsaimniekotājus pievērst pastiprinātu uzmanību ietvju un jumtu stāvoklim, nodrošinot to attīrīšanu no sniega un pretslīdes materiālu kaisīšanu slīdamības mazināšanai.

Pašvaldība atbalsta Rīgas piegulošo teritoriju apsaimniekotājus, nodrošinot tos ar pretslīdes kaisāmo materiālu (smilti) cietā seguma gājēju ietvju kopšanai. Kaisāmo materiālu var saņemt nekustamā īpašuma īpašnieks, faktiskais  valdītājs vai apsaimniekotājs, kurš kopj piegulošo teritoriju, ja piegulošajā teritorijā atrodas gājēju ietves ar cieto segumu. Viena persona var saņemt kaisāmo materiālu 50 kg apjomā.

Lai saņemtu pretslīdes kaisāmo materiālu:

  • iepriekš jāpiesakās Apkaimju iedzīvotāju centrā, rakstot uz e-pastu: aic@riga.lv vai zvanot pa tālruni +37180000800;

  • dodoties saņemt smilts materiālu, nepieciešams iesniegt aizpildītu un parakstītu anketu, apliecinot smilts saņemšanas nepieciešamību (anketa pieejama šeit).

Par nenotīrītām ietvēm vai jumtiem iedzīvotāji aicināti ziņot pašvaldībai:

Foto: canva.com

TOP Komentāri

avatar