Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā norisinājusies brīvdabas opera “Ērces”

Aizvadītajā nedēļas nogalē Rīga ZOO pulcējās ne tikai ierastā publika – dzīvniekmīļi un Mežaparka miera baudītāji, bet arī kultūras un mūzikas lietpratēji. Rīga ZOO teritorijā, kas ikdienā apmeklētājiem nav pieejama, pirmizrādi piedzīvoja apvienības “KVADRIFRONS” brīvdabas opera “Ērces”.

Aktrise, Dēles lomas atveidotāja, Ance Strazda: “Iepriekšējā nedēļa tika aizvadīta vasaras nometnes noskaņās, realizējot vērienīgāko no līdz šim bijušajiem apvienības iestudējumiem. Šis bija izaicinājums mums, izrādes veidotājiem, jo vēlējāmies iziet ārpus ierastā formāta un vietas. Projekts ir izdevies un esam pateicību parādā mūsu atbalstītājiem un skatītājiem.”

Opera “Ērces” stāsta par kukaiņu un bezmugurkaulnieku komūnu, kas mierīgi dzīvo saulainā piekalnītē, līdz kādā jaukā dienā jenotsuņa Bobīša mugurā atjāj divas svešinieces – Taigas ērce un viņas pusbrālis Suņu ērce, kukaiņu ikdienā radot neparedzētus sižeta pagriezienus. Izrādē notiekošais smalki savij aktuālu tēmu vides jomā – invazīvo sugu radīto bioloģiskā līdzsvara pakāpenisko zudumu dabā un cilvēka radīto atkritumu problēmu. Tomēr izrāde nav pedagoģiski pamācoša – tajā smejas, raud, purkšķina, strīdas un draudzējas, visam pāri rādot aizkustinoši naivo Taigas ērces un Bezvārda dēles dēla mīlas stāstu, ieraujot gan mazus, gan lielus skatītājus aktīvā līdzpārdzīvojumā.

“Formāts – izglītošana caur izklaidi – ir fantastiski iedarbīgs tā vecuma skatītājiem, kas ir zoodārza apmeklētāju pamata auditorija – pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni un jaunieši. Izlasot libretu un novērtējot tēmas aktualitāti, lieki nedomājot atsaucāmies uz “KVADRIFRONA” ierosinājumu veidot izrādi pie mums, Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā” stāsta zoodārza Mārketinga un komunikācijas nodaļas vadītāja Dace Salnāja.

Bezmugurkaulnieki, kas ir arī daļa no iestudējuma aktieriem – sastāda 95% no uz planētas dzīvojošo dzīvnieku īpatsvara un vairāk kā pusi no visām uz Zemes dzīvojošajām sugām, tādēļ rūpes un zināšanas par pašiem mazākajiem kaimiņiem ir būtiskas. Rīga ZOO pamatoti lepojas ar savu plašo kukaiņu un citu bezmugurkaulnieku kolekciju, kas apskatāma gan Tropu mājā, gan Akvārijā.

TOP Komentāri

avatar