Rīgā atzīmēs Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienu

Otrdien, 14. jūnijā, pieminot Komunistiskā genocīda upurus, galvaspilsētā norisināsies vairāki Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta organizēti koncerti.

Komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltītais koncerts “Tur būs tev mūžīgs miers” ar Rīgas kamerkora “Ave Sol”, orķestra “Rīga” un solistu – Andas Eglītes un Mārtiņa Zvīguļa – piedalīšanos notiks Rīgas Sv. Jāņa baznīcā. Bezmaksas ielūgumi saņemami “Biļešu paradīzes” kasēs un tīmekļvietnē.

Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” Lielajā zālē ikkatrs būs gaidīts koncertā “Klusuma skaņas”, kur muzicēs jauktais koris “Sonore” un ģitārspēles meistars un komponists Kaspars Zemītis. Pasākumu varēs vērot arī tīmekļvietnē un Facebook lapā.

1941. gada Komunistiskā genocīda upuru un 2022. gada Ukrainas kara upuru piemiņai domātais koncerts skanēs Rīgas Sv. Pētera baznīcā. Tajā uzstāsies Lietuvas valsts koris “Vilnius” un Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Māra Sirmā vadībā. Bezmaksas ielūgumi pieejami tikai klātienē.

Savukārt no 14. līdz 17. jūnijam Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” tīmekļvietnē ikviens interesents bez maksas varēs noskatīties latviešu režisora Romualda Pipara dokumentālo filmu “Saules pilsēta”, kas pirmizrādi piedzīvoja 1990. gadā. To veidojis Ilmārs Latkovskis, Oļegs Kotovičs, Kristians Luhaers, Baiba Urbāne un septiņi filmas varoņi ar saviem dzīvesstāstiem, kuru pamatā ir cilvēka iekšējā pasaule rupjas ārējās varas apstākļos.

Informācija par norišu laikiem un vietām ir apskatāma tīmekļvietnē. Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltītos pasākumus atbalsta Rīgas pašvaldība.

TOP Komentāri

avatar