Rīgā ar dažādiem pasākumiem atzīmēs Ukrainas nedēļu

Rīgā šonedēļ pasludināta “Ukrainas nedēļa”, kuras laikā ar dažādiem pasākumiem Latvijas galvaspilsēta paudīs atbalstu Ukrainas suverenitātei un integrācijai Eiropā.

 

Ukrainas nedēļa pirmdien, 14. februārī, sākta ar Rīgas domes priekšsēdētāja Mārtiņa Staķa, vicemēra Edvarda Smiltēna un Ukrainas vēstnieka Oleksandra Misčenko tikšanos, pēc kuras pie Rīgas domes ēkas pacelts Ukrainas karogs, savukārt vakarā rātsnamu izgaismos šīs valsts nacionālajās krāsās.

Tikšanās laikā amatpersonas apsprieda būtisku jautājumu – kāds būtu nepieciešamais atbalsts Ukrainai šajos nemierīgajos laikos. Vēstnieks īpaši izcēla faktu, ka ļoti daudz ģimeņu ir zaudējušas vīrus un tēvus, un esošajā situācijā visvairāk cieš bērni, tādēļ ļoti būtiski ir tieši viņiem sniegt atbalstu un parādīt dzīvi, kurā nav kara. Puses vienojās izstrādāt atbalsta mehānismus bērniem, kuru vecāki krituši, aizstāvot Ukrainas neatkarību.

“Ukrainas tautai ir tiesības pašai veidot savu nākotni – šodien un vienmēr. Šajā nedēļā īpaši vēlamies uzsvērt Rīgas draudzību un Rīgas nelokāmu atbalstu mūsu Ukrainas draugiem. Tāpat esmu gandarīts, ka ar vēstnieku Oleksandru Miščenko jau esam sākuši dialogu par praktisku palīdzību, ko Rīga var sniegt Ukrainai, un īpaši Ukrainas bērniem. Par konkrētiem pasākumiem plānojam vienoties tuvākajā laikā!” uzsver Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

“Šodien, paceļot pie rātsnama Ukrainas karogu, mēs iesākam Ukrainas nedēļu Rīgā, paužot mūsu simpātijas un solidaritāti. Šajās satraucošajās dienās Ukrainas cilvēkiem ir vajadzīgs mūsu atbalsts. Zinu, ka rīdziniekiem nav vienalga, tāpēc aicinu katru atbalstīt mieru un valstu un cilvēku tiesības pašiem lemt savus likteņus,” norāda vicemērs Edvards Smiltēns.

Ukrainas nedēļa turpināsies otrdien, 15. februārī, kad plkst.19 Doma baznīcā notiks  dievkalpojums “Aizlūgums par Ukrainu”. Trešdien, 16. februārī, plkst.8.15 paredzēta Rīgas domes vadības vizīte Rīgas Ukraiņu vidusskolā un akcijas “Bērni zīme nākotnes Ukrainu” atklāšana.

Savukārt ceturtdien, 17. februārī, plkst.12.15 plānota akcija “Karogs par mieru Ukrainā” Brīvības pieminekļa laukumā, bet sestdien, 20. februārī, no plkst.12 līdz 18 notiks sveču iedegšana Ukrainas vēstniecības pagalmā, Kalpaka bulvārī 3.

Šomēnes aprit 30 gadi, kopš nodibinātas Ukrainas un Latvijas diplomātiskās attiecības. Kopā ar Latviju, Rīga nelokāmi atbalsta Ukrainas suverenitāti un integritāti Eiropā.

Pasludinot “Ukrainas nedēļu”, Rīga izrāda solidaritāti un dod signālu ukraiņu tautai, tāpat kā visai pasaulei, ka Ukraina nav viena savā cīņā par neatkarības aizstāvēšanu. 

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar