Pagājušajā nedēļā Latvijā turpināja pieaugt Covid-19 jaunatklāto gadījumu

Aizvadītajā nedēļā, no 7.februāra līdz 13.februārim, jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis, par 12,1%. Pēdējās septiņās dienās par 15,9 % pieaudzis  stacionēto pacientu skaits, vidēji dienā slimnīcās nonāk 147 cilvēki,  vidēji 7% pacientu ar smagu slimības gaitu.

Vidēji dienā tika veikti  23 613 testi, savukārt   vidēji dienā atklāti 9 788 jauni gadījumi.  No visiem veiktajiem testiem 13% (21 744 testi) bija saistīti ar izglītības iestāžu skrīningu, bet 87% (143 550 testi) pārējiem iedzīvotājiem. No pozitīvajiem Covid-19 gadījumiem 10% (6742 inficētie) bija saistīti ar izglītības iestāžu skrīningu, bet 90% (61 775 inficētie) pārējā sabiedrības daļā. Kaut par 5,4% pieauga veikto testu skaits, pozitīvo gadījumu skaita pieaugums bija 12,1%

Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficients (R) aizvadītājā nedēļā nedaudz samazinājies – 1,08 (nedēļu iepriekš 1,10), tomēr parāda infekcijas slimības izplatīšanos sabiedrībā.

Salīdzinot infekcijas izplatības intensitāti uz 100 000 iedzīvotāju vakcinēto, balstvakcīnu saņēmušo un nevakcinēto/daļēji vakcinēto cilvēku vidū pagājušajā nedēļā, cilvēkiem, kuri bija saņēmuši primāro vakcināciju, Covid-19 infekcija konstatēta vienlīdz bieži kā nevakcinētiem/ daļēji vakcinētiem cilvēkiem  Latvijā, bet 2,3 reizes retāk tiem, kuri bija saņēmuši arī balstvakcināciju.

Atgādinām! Pieaugot vakcinēto skaitam un Covid-19 infekcijas izplatībai turpinoties pārsvarā nevakcinēto cilvēku vidū, kopējā saslimstībā pieaugs vakcinēto cilvēku infekcijas gadījumu īpatsvars. Taču vakcinēto cilvēku vidū saslimšana visbiežāk norit vieglākā formā un ar retāku stacionēšanas nepieciešamību, tāpēc vakcinēto un saslimušo cilvēku īpatsvara rādītājs vienmēr jāvērtē kontekstā ar vakcinācijas novērsto Covid-19 gadījumu skaitu sabiedrībā kopumā.

Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas vidējais rādītājs nedēļas laikā samazinājies līdz 3509,1 (nedēļu iepriekš – 3604,5). Covid-19 saslimstības 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju Latvijā šobrīd ir 6005,4 (pirms nedēļas – 4465,9). Igaunijā rādītājs palielinājies un aizvadītās nedēļas laikā sasniedzis 6705,6 (nedēļu iepriekš – 5143,4). Lietuvas rādītājs pieaudzis līdz 6143,5 (pirms nedēļas – 4371,7).

Aicinām iedzīvotājus vakcinēties pret Covid-19!

Vakcinācija ir drošākais un efektīvākais veids, kā pasargāt sevi no smagām slimības formām un kopīgiem spēkiem mazināt Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā.  Par konkrēta ražotāja vakcīnas pieejamību izvēlētajā vakcinācijas punktā iedzīvotāji var uzzināt šeit.

Atgādinām, ka balstvakcinācija spēj pastiprināt cilvēka imūno atbildi uzreiz, aizsargājošais efekts pēc vakcinācijas veikšanas ir jau nākamajā dienā. Balstvakcināciju aicinām doties saņemt uzreiz, neatliekot uz vēlāku laiku.  Īpaši aicinām neatlikt balstvakcinācijas saņemšanu riska grupās esošās personas, personas no 40 gadu vecuma un personas, kas pirmreizējo vakcināciju saņēmušas pavasarī vai vasaras sākumā.

Atgādinām, ka joprojām jāievēro spēkā esošie drošības noteikumi un Covid-19 profilakses pasākumi, piemēram:

  • nedoties uz sabiedriskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem (piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru),
  • roku higiēna (regulāra roku mazgāšana un/vai dezinfekcija),
  • pareiza sejas maskas lietošana (maskai nosedzot degunu un zodu),
  • regulāra telpu vēdināšana (vairākas reizes dienā, plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā),
  •  iespēju robežās strādāt attālināti.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar