Pakrojas muižā atklāts vērienīgs gaismas parks

Lietuvas Pakrojas muižā gaismas iedega Āzijas kultūras iedvesmots lielo laternu festivāls “Pūķi, mīti un leģendas”. Šis ir lielākais šāda veida gaismas festivāls Ziemeļeiropā, kas jau piekto gadu pārsteidz tūkstošiem apmeklētāju ar miljoniem gaismu un vēl neredzētām milzu kvēlojošām zīda laternām, kļūstot par īsto Ziemassvētku valstību.

Katru piektdienu, sestdienu un svētdienu līdz 8.janvārim festivāla apmeklētājus sagaidīs svinīgi izgaismota milzīga muižas teritorija ar 50 dažādām zīda skulptūru kompozīcijām, Ziemassvētku pilsētiņu un tirdziņu, karuseļiem, atrakcijām visai ģimenei, austrumu virtuves garšām, tikšanās ar Ziemassvētku vecīti un unikālām muižas aktivitātēm — amatnieku darbnīcām.

Pakrojas muiža atrodas pavisam netālu no Bauskas un Jelgavas, un vien divu stundu braucienā no Rīgas. Tā ir ne tikai Lietuvā lielākā muižas saimniecība, bet arī viena no 18 pievilcīgākajām kultūras tūrisma vietām Eiropā, kas ir ieguvusi Lietuvas „Gada tūrisma objekts 2018., 2019., 2021.“ titulu. Šeit ik gadu notiek unikāli ziedu un gaismu festivāli, kā arī tiek atdzīvinātas XIX gs. muižas dzīves ainas.

Foto & Video: Iveta Sproģe

TOP Komentāri

avatar