Optometriste: “nepiemērotas saulesbrilles kaitē, nevis aizsargā”

Vasaras sezonā viena no svarīgākajām lietām, par kuru jāatceras dodoties ārā, ir saulesbrilles. Atrodoties tiešos saules staros, tās parūpējas par to, lai mūsu acis justos komfortabli, kā arī, ne mazāk svarīgi, pasargā no kaitīgā UV starojuma. Tomēr ne visas saulesbrilles spēj veikt minēto aizsargfunkciju. Par to, kā izvēlēties saulesbrilles, un kas ir būtiskākais, ko ņemt vērā tās iegādājoties, stāsta „Vision Express” optometriste Jeļena Stūriška. 

Pirmkārt, pārliecinies, ka izvēlētās saulesbrilles nodrošina 100% aizsardzību pret saules izstarotajiem kaitīgajiem UVA un UVB stariem. Lai gan saulesbrilles nereti tiek izmantotas kā aksesuārs, jāatceras, ka to galvenā funkcija ir saudzēt redzi un samazināt šo staru nokļūšanu acīs. Pareiza saulesbriļļu izvēle ilgtermiņā spēj samazināt risku saskarties ar acu saslimšanām, piemēram, kataraktu vai tīklenes bojājumiem, kas var izraisīt neatgriezeniskus bojājumus tīklenes centrālajā daļā. Tāpēc pirms saulesbriļļu iegādes pavisam noteikti nepieciešams pārliecināties, ka tās nodrošinās aizsardzību pret UV starojumu, sniedzot acīm komfortu. 

Lai saulesbriļļu nēsāšana būtu patīkama un kļūtu par ikdienas ieradumu, laikā, kad saules stari ir bīstami, nozīmīga loma ir piemērotam briļļu ietvaram. Gluži tāpat kā lietojot optiskās brilles, arī saulesbrillēm jābūt ērtām un stabilām. Salīdzinot ar citām brillēm, kas paredzētas, lai skatītos tālumā, tuvumā vai darbam ar datoru, saulesbrilles ieteicams izvēlēties ar lielākām lēcām un ietvaru, kas labi pieguļ sejas formai. Lielākas briļļu lēcas ļauj ērtāk uztver apkārtni un nodrošina mazāku saules staru iekļūšanu acīs.

Saulesbriļļu sortimentā ir ļoti plašs klāsts pieejamajām lēcu krāsām un toņiem. Izdarot izvēli par labu vienam vai otram lēcu tonim, to ieteicams izvēlēties tādu, caur kuru pašam ir patīkami skatīties.  Jāatceras, ka lēcu toņa izvēle ietekmē to, kā mēs redzam pasauli caur brillēm. Populārākie toņi  ir pelēks, brūns un zaļš, taču apmeklējot optikas veikalu, ir iespēja pielāgot arī citus toņus, kā arī izvēlēties tonējuma intensitāti. No visiem toņiem visneitrālākais ir pelēkais, jo tas būtiski neietekmē krāsu uztveri, savukārt, brūnas lēcas skatu padara kontrastaināku un siltāku, bet zaļā tonējuma lēcas pastiprina kontrastredzi un redzes asumu. Lai gan šķietami pēc tam, kad esam lietojuši saulesbrilles, mēs zinām, kāds tonis mums piestāv, pirms briļļu iegādes un galīgā lēmuma, ieteicams izmēģināt saulesbrilles ar dažādiem tonējumiem. Aplami ir domāt, ka, jo tumšāks lēcu tonējums, jo labāk tās pasargā acis no kaitīgajiem saules stariem. Arī brilles ar gaišāku toņa piesātinājumu sniedz nepieciešamo aizsardzību. Iegādājoties brilles „Vision Express” optikas veikalos, tām vienmēr tiks nodrošināta nepieciešamā aizsardzība pret UV kaitīgajiem stariem.

Ikdienā gan saulesbrilles iespējams iegādāties arī lielveikalos, tirgū, u.c., taču jāņem vērā, ka tas ne vienmēr sniedz garantiju, ka brilles būs kvalitatīvas un pildīs visas nepieciešamās funkcijas. Tāpēc visdrošāk veikt saulesbriļļu iegādi ir optikas veikalā, kur redzes speciālisti un konsultanti, ja nepieciešams, var pārbaudīt jebkuras saulesbrilles, lai pārliecinātos, ka tās nodrošina aizsardzību pret kaitīgajiem UV stariem, tā sniedzot iespēju izvēlēties labāko risinājumu katra individuālajām vēlmēm un vajadzībām. Nepiemērotu briļļu izvēle, kuras nenodrošina pilnīgu aizsardzību pret kaitīgajiem UVA un UVB stariem, var radīt dubultu kaitējumu mūsu acīm. Pat lielāku par to, kas mūsu acīs iekļūst, brilles nelietojot. 

Tāpat kā optiskajām brillēm, arī saulesbrillēm lēcas mēdz saskrāpēties un ietvars deformēties. Gadījumā, ja lieto saulesbrilles vairākas sezonas, drošības nolūkos ieteicams veikt tām pārbaudi, dodoties uz optikas veikalu. Arī „Vision Express” speciālisti veic saulesbriļļu pārbaudi un palīdz novērtēt to, vai brilles joprojām var droši lietot, vai labāk nomainīt. 

Foto: canva.com

5

TOP Komentāri

avatar
5 Komentāra topiki
0 Raksta atbildes
0 Sekotāji
 
Vislielākā reakcija
Karstākais komentāru topiks
4 Komentāru autori
DavidkagАлександрЕвгенийUldis Nesenie komentāru autori
jaunākie vecākie vispopulārākie
Uldis
Viesis
Uldis

Reklāmraksts !

Евгений
Viesis
Евгений

Хотите иметь свой чат с живой, целевой аудиторией, в котором Вы сможете регулярно рекламировать свой продукт и получать стабильный поток новых клиентов? Предлагаем услуги инвайтинга в Telegram-чаты! Подробнее: Создаем чат, в описании рассказываем о Вашем продукте. Выбираем тематические чаты, группы (например группа Вашего конкурента) Парсим с этой группы контакты пользователей, которые находятся в чате. Далее с помощью программы начинаем добавлять в Ваш чат этих пользователей. Конечно, некоторые будут с него выходить, но подавляющее большинство будет оставаться в чате т.к. они уже состоят в похожем, а значит тематика им интересна! Разумеется, увидев у себя сообщения из нового чата, потенциальные клиенты будут… Lasīt tālāk »

Александр
Viesis
Александр

Здравствуйте! Отправим Ваше коммерческое предложение владельцам/администраторам более 800 000 сайтов! Несколько преимуществ работы с нами: – Приятные цены – нам выгодно, чтобы заказчик получал прибыль, значительно превышающую стоимость рассылки и заказывал опять – Все максимально прозрачно: Предоставим скриншоты из софта, с подробными отчетами о результатах рассылки, подтверждающие выполнение обязательств с нашей стороны. – В отличие от большинства наших конкурентов, оплата ТОЛЬКО за УСПЕШНО доставленные сообщения. Теперь перейдем к гарантиям. Мы понимаем, что в интернете встречается всякое, поэтому чтобы Вам было спокойнее: 1)Перед рассылкой мы предоставим скриншот из программы с Вашим проектом, подтверждающий готовность к запуску 2)Во время рассылки у Вас… Lasīt tālāk »

Davidkag
Viesis
Davidkag

stromectol medication stromectol ivermectin for humans – stromectol ivermectin buy

Davidkag
Viesis
Davidkag