No 25. janvāra tiks palielināts reisu skaits atsevišķos sabiedriskā transporta maršrutos Rīgā

“Rīgas satiksme” informē, ka saskaņā ar Rīgas domes izpilddirektora rīkojumu no 25. janvāra tiks koriģēti sabiedriskā transporta kustības saraksti. Kopējais sabiedriskā transporta izlaidums tiks palielināts par 90 reisiem. Izmaiņas ir balstītas uz monitoringa datiem par sabiedriskā transporta piepildījumu laika posmā no 18. līdz 21. janvārim. 

Izmaiņas darba dienu kustības sarakstos tiks veiktas:

  • Autobusiem
    3., 48., 51., 52. un 58. autobusa maršrutā. 
  • Trolejbusiem
    4. un 16. trolejbusa maršrutā.
  • Tramvajiem
    1. tramvaja maršrutā.

Kā jau vairākkārt esam skaidrojuši, līdz ar valstī izsludināto ārkārtas stāvokli vīrusa COVID-19 izplatības mazināšanai, kā arī noteiktajiem ierobežojumiem Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā būtiski samazinājies pasažieru skaits.  Analizējot datus par pasažieru skaita izmaiņām darba dienās pa stundām, redzams ievērojams pasažieru skaita kritums, salīdzinot ar vidējo pasažieru skaitu septembrī. Decembrī, salīdzinot ar septembri vidējais pasažieru skaits samazinājies par vairāk nekā 40%. Pasažieru skaits turpina samazināties arī janvārī sasniedzot gandrīz 50% samazinājumu pret septembri. 

“Rīgas satiksme” arī turpmāk nepārtraukti monitorēs un sekos līdzi sabiedriskā transporta piepildījumam un pasažieru plūsmām. Informāciju par salona piepildījumu sniedz gan sabiedriskā transporta vadītāji, gan tiek pārbaudīti klientu pieteikumi. Tāpat visi jaunākie “Rīgas satiksmes” transporta līdzekļi ir aprīkoti ar automātiskām pasažieru skaitīšanas sistēmām, tādējādi brīdī, kad transporta līdzekļa salons sasniedz 50% piepildījumu, dispečeri saņem signālu, kas dod iespēju operatīvi reaģēt un norīkot papildus transporta līdzekli.

“Rīgas satiksme” aicina nestrādājošos pensionārus, kā arī citas pasažieru kategorijas, kuras pārvietojas sabiedriskajā transportā ar 100% atlaidi, izmantot sabiedrisko transportu dienas laikā, kad pasažieru plūsmas ir nelielas.

Gadījumā, ja pasažieri novēro situāciju, kad sabiedriskajā transportā ir lielas pasažieru plūsmas, aicinām ziņot “Rīgas satiksmei” zvanot pa tālruni: 20361862, rakstīt e-pastu: info@rigassatiksme.lv  vai ziņot uzņēmuma sociālo tīklu profilos, norādot maršrutu un laiku, lai uzņēmums nepieciešamības gadījumā varētu operatīvi noreaģēt – norīkot lielākas ietilpības transportu vai papildus transporta līdzekli.

TOP Komentāri

avatar