Nacionālajā botāniskajā dārzā top jauns vides izglītības un informācijas centrs “Botania”

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), turpinot iniciatīvu – ‘’DABA=ES’’, aicina ikvienu, bet jo īpaši ģimenes ar bērniem un pedagogus, apmeklēt otro no nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centriem – Nacionālo botānisko dārzu Salaspilī, kurā, pateicoties Eiropas Savienības fondu atbalstam, tiek veidotas interaktīvas ekspozīcijas un īstenotas jaunas izzinošas aktivitātes, lai veicinātu izpratni par botāniku.

“Botania” būs vieta, kur laiku varēs pavadīt botānikas profesionāļi un entuziasti, kā arī apmeklētāji dažādos vecumos un pieredzes līmeņos. Digitālā un fiziskā veidā būs iespēja smelties zināšanas par dabas saglabāšanu un bioloģiskās daudzveidības jautājumiem, īpaši uzsverot augu nozīmi. “Botānika var būt aizraujoša, personīga un intriģējoša,” uzsver Nacionālā botāniskā dārza izglītības programmu kuratore Dace Miezīte.

“Botania” ēka atradīsies botāniskā dārza sirdī dažu desmitu soļu attālumā no centrālās ieejas. Šeit vietu atradīs gan interaktīva, izglītojoša ekspozīcija, gan mācību klases, kas sniegs iespēju paplašināt izglītības programmu, darbnīcu un meistarklašu klāstu. Ekspozīcijā iekļautas vairāk nekā simt tēmas par augu dzīvi no saknes līdz pat auglim, un tā tiks izvietota divos ēkas stāvos. Šeit interesanti, izzinoši un saturīgi pavadīt laiku varēs gan skolēni, gan skolotāji un arī ģimenes. 

Nacionālā botāniskā dārza Izglītības un informācijas nodaļas vadītāja Ginta Jakštāne: “Nacionālā botāniskā dārza apmeklētājiem “Botania” būs iespēja piedalīties izzinošās ekskursijās, skolēniem un studentiem piedāvāsim lekcijas mūsdienīgi aprīkotās mācību auditoriju telpās, dodot iespēju pašiem darboties, meklēt, pētīt, salīdzināt, mērīt un preparēt. Plānots, ka ēka apmeklētājiem tiks atvērta 2022. gada nogalē, bet pašlaik Nacionālajā botāniskajā dārzā dabu iespējams izzināt un sajust 28 dažādās ekspozīcijās un oranžērijā, ir iespējams piedalīties dažādās praktiskās nodarbībās un ekskursijās gida pavadībā”.
Jau šajā vasarā un rudenī Nacionālajā botāniskajā dārzā norit daudz interesantu notikumu, kas iesilda topošā “Botania” centra darbību. Seko līdzi notikumiem Nacionālajā botāniskajā dārzā Instagram kontā @nacionalaisbotaniskaisdarzs vai nbd.gov.lv un pirmais uzzini par “Botania” noslēpumiem.

Projekts “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālās nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru” tiks realizēts ar Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda atbalstu, un tā mērķis ir attīstīt valsts vides monitoringa un kontroles sistēmu, pilnveidojot atbildīgo iestāžu tehnisko nodrošinājumu, kā arī veicināt sabiedrības līdzdalību vides pārvaldībā, modernizējot nacionālas nozīmes vides izglītības un informācijas centrus un īstenojot sabiedrības iesaistes pasākumus.

TOP Komentāri

avatar