Mierīgi aizvadīts Riga Pride cilvēktiesību gājiens

Šodien norisinājies lielākā cilvēktiesību notikuma Riga Pride nedēļas galvenais un visgaidītākais notikums – lielais gājiens “Mēs visi esam Latvija”. Vairāk nekā pieci tūkstošu cilvēku pulcējās Rīgas ielās, lai dotos miermīlīgā protesta gājienā un iestātos par līdztiesību, iekļaujošu sabiedrību un Civilās savienības likuma pieņemšanu, tā nodrošinot visu ģimeņu tiesisko aizsardzību. Gājiens aizvadīts bez starpgadījumiem. 

“Šis ir bijis iespaidīgākais gājiens kādu Rīga līdz šim ir piedzīvojusi. Desmitiem uzņēmumu, organizāciju, diplomātu, bet pats galvenais tūkstošiem laimīgu cilvēku, kuri iestājās par cilvēktiesībām, vienlīdzību. Riga Pride mērķis ir sevi pieradījis, ka spēj būt viens no Rīgas vienojošākajiem pasākumiem. Latvijas sabiedība ir kļuvusi daudz atvērtāka un iekļaujošāka, diemžēl politiķi joprojām nespēj nedz pieņem Civilās savienības regulējumu, nedz ratificēt Stambulas konvenciju. Nākamgad Rīgā atgriezīsies Baltic Pride, atvedot aktīvistus no reģiona, lai iestātos par visu cilvēku cilvēktiesībām,” atzīst Riga Pride līdzpriekšsēdētājs Kaspars Zālītis.

“Paldies visiem, kas šodien nepalika mājās un atnāca uz Riga Pride gājienu! Paldies visiem, kas šodien iestājās par līdztiesību, par visām ģimenēm, par cilvēktiesībām. Mēs redzam pozitīvas pārmaiņas sabiedriskās domas aptaujās, bet šodien mēs šīs pārmaiņas redzējām Rīgas ielās. Ir svarīgi būt redzamiem. Šodien mēs bijām redzami!” atzīmē Riga Pride priekšsēdētāja Kristīne Garina.

Jau vēstīts, lai gan sabiedrības attieksme par homoseksualitāti uzlabojas – 72% sabiedrības ir pieņemoši vai neitrāli uzskati par homoseksualitāti, Saeimā vēljoprojām trūkst dzirdīgas ausis sabiedrības pieprasījumam – trūkumi tiesiskajā vidē turpina būtiski kavēt iekļaujošas sabiedrības veidošanos. Uz to norāda arī ILGA Rainbow Europe vērtējums par normatīvo aktu esamību, kas nodrošina LGBTQ iedzīvotāju drošību – 2022. gadā Latvija bija 13 mazāk iekļaujošā valsts, balstoties uz normatīvo aktu esamību, kas nodrošina LGBTQ iedzīvotāju drošību. Latvijas sasniegtais rezultāts bija tikai 22 no 100%.

Neiekļaujošas politikas rezultātā 2022.gadā Latvijas tautsaimniecībai nodarītie zaudējumi mērāmi miljonos – kopumā no 406 milj. EUR līdz pat 811 milj. EUR. Tas ir pielīdzināms no 1% līdz 2% no Latvijas iekšzemes kopprodukta un atbilst aptuveni aizsardzības budžetam.

Gājiens Vērmanes dārzā noslēgsies ar īpašu svētku koncertu “Atplauksti! Mātei Latvijai visi bērni ir mīļi”, kurā uzstāsies tādi Latvijā zināmi un iemīļoti mūziķi kā Markus Riva, Samanta Tīna, Laime Pilnīga, Mauku Sencis un Grandmasters Neons, Singapūras Satīns, KRATA, VIŅA, Katrīna Dimanta, Pirmā sieviete Latvijā, Baltijas Drag kolektīvs, KNTY, Kiki House of Tutti un citi. Pasākuma norise būs improvizācijas teātra “DIVAS” rokās. 

Iedvesmoti pēc Riga Pride gājiena “Mēs visi esam Latvija” un neatkārtojamā koncerta “Atplauksti! Mātei Latvijai visi bērni ir mīļi” visi tālāk aicināti doties uz kvartāli “Briania”, kas atver savus viesmīlgos vārtus, lai kvartāls pārtaptu par Riga Pride Village jeb iekļaujošāko vietu Rīgā. Pride Village uztstāsies DJ Jazzy Marky & Nick Ustinov Jr. Drag, Pirmā sieviete Latvijā, Vencheska un Bils Lagūns. Riga Pride Village durvis vērs arī M/Darbnīca, kultūrvieta “Skapis”, One One un Labietis. Dažādi vakara pasākumi dažādām gaumēm – viss vienā kvartālā, lai atplauktu.

TOP Komentāri

avatar