Līdz ar bērnu traumatismu, pieaug arī interese par apdrošināšanu

Vasara ir pilnā sparā un, kā ierasts, tūkstošiem bērnu Latvijā tās pavada dažādās nometnēs. Gjensidige Latvija Civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas produktu vadītāja Madara Leimane norāda, ka, līdz ar traumu gadījumu pieaugumu bērniem, palielinājies arī pieprasījums pēc nelaimes gadījumu apdrošināšanas – salīdzinājumā ar pagājušo gadu pieaugums ir 10%.   

Kā liecina www.nometnes.gov.lv pieejamā informācija, Latvijā šovasar ir oficiāli reģistrētas vairāk nekā 900 nometnes bērniem. Gjensidige Latvija klientu dati liecina, ka par 8% ir palielinājies traumu skaits bērniem, taču likumdošana joprojām neparedz obligātu apdrošināšanas iegādi nometņu organizatoriem, lai segtu radušos zaudējumus.

“Mēs organizējam dažādas nometnes: dienas, diennakts, piedzīvojumu un atpūtas, kā arī sporta nometnes, kuras apmeklē simtiem aktīvu bērnu no visas Latvijas. Tā ir nopietna atbildība, tādēļ visi nometnes dalībnieki ir apdrošināti pret nelaimes gadījumiem un tas ir iekļauts nometnes dalības maksā. Ir vecāki, kas savus bērnus jau ir apdrošinājuši pret nelaimes gadījumiem paši,” stāsta bērnu nometnes “TAVA nometne” organizatore Zanda Lamba.

Eksperte M.Leimane stāsta, ka kopumā iedzīvotāju izpratne par apdrošināšanas nepieciešamību pieaug un nometnes aizvien biežāk apdrošina to dalībniekus ne tikai pret nelaimes gadījumiem, bet arī savu civiltiesisko atbildību.

“Nometnēs bērnu veselības risks nav vienīgais, par ko ir jādomā organizatoriem. Telpu noma, ēdinātāji – nometnes sadarbojas ar dažādiem piegādātājiem, kas var tieši vai netieši ietekmēt bērnu veselību. Situācijas mēdz būt dažādās, sākot ar saindēšanos ar ēdienu, līdz sabojātām mēbelēm un logu stikliem – tas viss vēlāk pārvēršas zaudējumos, par ko atbildību nes organizators,” skaidro M.Leimane.

Lai veicinātu nometņu organizatoru godprātību, vecāki tiek aicināti bērnus nodot tikai oficiāli reģistrētām nometnēm un vienmēr noskaidrot, vai nometnes cenā ir iekļauta nelaimes gadījumu apdrošināšana, kā arī, vai ir apdrošināta nometnes civiltiesiskā atbildība. Tas palīdzēs vecākiem  justies droši, ka gadījumā, ja ar bērnu kaut kas atgadīsies, ārstēšanas un rehabilitācijas izmaksas nebūs jāsedz pašiem vai jāpieprasa tiesas ceļā, bet nometne rīkosies godprātīgi un atlīdzinās  zaudējumus.

 

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar