Latvijā viesosies Ukrainas Nacionālais akadēmiskais zēnu koris “Dudaryk”

No 27. līdz 29. jūlijam ar koncertiem Rīgā un Jūrmalā viesosies Ukrainas Nacionālais akadēmiskais zēnu koris “Dudaryk”. Ieeja – par ziedojumiem.

Ukrainas Nacionālais akadēmiskais zēnu koris “Dudaryk” ir starptautiski pazīstams kolektīvs, kas ikkatrā uzstāšanās reizē apliecina savu unikalitāti. Koris saņēmis Nacionālo Tarasa Ševčenko balvu, kas ir augstākā godalga valsts kultūras nozarē Ukrainā, kā arī daudzus citus apbalvojumus.

Latvijā koris atskaņos vairākas koncertprogrammas, kurās skanēs ukraiņu mūzika no dažādiem gadsimtiem, tautasdziesmu apdares, kā arī oriģinālkompozīcijas un sakrālā mūzika. Koncertos galvaspilsētā kopā ar kori muzicēs ģitārists Oļegs Jarema un akordeonists Volodimirs Zaborovskis.

Kori būs iespēja dzirdēt divos koncertos Rīgā – Vērmanes dārzā 27. jūlijā plkst. 19.00 un Lielajā ģildē 28. jūlijā plkst. 19.00. Vēl koris uzstāsies Jūrmalā, Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā, 29. jūlijā plkst. 19.00. 

“Dudaryk” sniedzis vairāk nekā 2500 koncertus Ukrainas un pasaules prestižākajās koncertzālēs, tostarp Kārnegī zālē, Parīzes Dievmātes katedrālē, Vankūveras “Air Place”, pilī “Ukraina”, Nacionālajā filharmonijā Varšavā, Ukrainas Nacionālajā operā, Ukrainas Nacionālajā filharmonijā u.c.

Kori 1971. gadā dibināja vadošais ukraiņu kormeistars Mikola Katsals ar Ļvivas Ukrainas mūzikas biedrības palīdzību. Kopš tā laika koris ir iekarojis vadošās pasaules skatuves. 1985. gadā “Dudaryk” nodibināja pirmo kora skolu Ukrainā. Korī dzied zēni, šīs skolas audzēkņi, kā arī profesionāli kora dziedātāji vīru balsu grupās. Kora diriģents un mākslinieciskais vadītājs ir Dmitro Kacals.

Atbalstīsim Ukrainu, apmeklējot koncertus un ziedojot šīs valsts cīņai par brīvību!

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar