Latvijā saglabājas nemainīgi augsta saslimstība ar Covid-19 starp Eiropas Savienības valstīm

Epidemioloģiskā situācija ar Covid-19 Eiropas Savienības valstīs saglabājas augsta, tomēr Latvijā joprojām ir smagāka nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji – 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju Latvijā šobrīd ir 577,1 (pirms nedēļas – 550,9), kamēr ES vidēji – 359,0. Latvija joprojām saglabājas kā piektais augstākais saslimstības rādītājs starp ES valstīm. Lietuvas kumulatīvais rādītājs arī palielinājās, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu 353,3 (pagājušajā nedēļā 533,5), arī  Igaunijai rādītājs pieaudzis – 569,9 ( iepriekšējā nedēļā 518,1). 

Atgriežoties no ārvalstīm jāievēro stingri pašizolācijas pasākumi, īpaši šajā laikā, kad Latvijā sekvencēšanas rezultātā ir atklāti 9 Covid-19 jaunā britu celma gadījumi, kas divos gadījumos ir atklāts vietējiem Latvijas iedzīvotājiem, kas nebija apmeklējuši ārvalstis.

Pēdējo septiņu dienu laikā situācijā ar Covid-19 Latvijā novērojams minimāls samazinājums, jauno gadījumu skaita dinamika Latvijā samazinājusies par 2,%, arī vidējais pozitīvo testu īpatsvars pēdējo septiņu dienu laikā ir 7,7% (pirms nedēļas – 8%). Stacionēto Covid-19 pacientu skaita dinamika pēdējo septiņu dienu laikā nedaudz samazinājusies par 8,9%. 

Tomēr jāatceras, ka jāturpina atbildīgi ievērot visus noteiktos drošības pasākumus – netikties ar cilvēkiem ārpus savas mājsaimniecības, ievērot fizisko distanci sabiedriskās vietās, kur pulcējas daudz cilvēki, kā arī pareizi lietot sejas masku, lai tā nosegtu degunu un zodu. No inficēšanās efektīvi pasargā tikai visu drošības pasākumu kopums.  

* https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0

 

1

TOP Komentāri

avatar
1 Komentāra topiki
0 Raksta atbildes
0 Sekotāji
 
Vislielākā reakcija
Karstākais komentāru topiks
1 Komentāru autori
Pughing Nesenie komentāru autori
jaunākie vecākie vispopulārākie
Pughing
Viesis
Pughing

https://gcialisk.com/ – best price cialis