Labākie deju kolektīvi vērienīgā latviešu skatuviskās dejas koncertā “Soļi rakstos”

20. janvārī plkst. 18.00 Ķīpsalas hallē notiks vērienīgs latviešu skatuviskās dejas koncerts “Soļi rakstos”, kas pulcēs 15 labākos deju kolektīvus no Rīgas, Valmieras, Siguldas, Jelgavas un Carnikavas.

Pēc vasarā izdejotajiem XVII Deju svētkiem, kas prasīja ilgu gatavošanos, un aktīvas darba sezonas, janvāris ir laiks, kad nu deju kolektīvi no sirds var izdejot sev mīļas un tuvas dejas.

Koncertā būs skatāmas gan nesen tapušas Jāņa Ērgļa, Dagmāras Bārbales un Dāvja Ērgļa dejas, gan skatuviskās tautas dejas dižgaru Ulda Žagatas un Alfrēda Spuras horeogrāfijas. Līdzās tām koncertā ir iekļautas arī horeogrāfijas no Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku repertuāra, parādot deju kolektīvu augsto sniegumu.

Kāpēc “Soļi rakstos”?  Ar deju mēs stāstām stāstus – ar rakstiem tie sākas, ar rakstiem mēs tās veidojam, ar soļiem izrakstām un deju izdejojam! Raksti ir mūsu latviskās dzīvesziņas simbols, un mēs to izpaužam dejā!

Koncerts vienkopus pulcēs Tautas deju ansambļa “Teiksma” draugus, kuru vidū pārsvarā ir XVII Deju svētku fināla konkursa laureāti un lielās balvas ieguvēji gan jauniešu, gan vidējās paaudzes grupās.  Koncertā piedalīsies jauniešu kolektīvi, Tautas deju ansambļi “Teiksma”, “Vektors”, “Dancis”, “Līgo”, “Lielupe”, “Ačkups”, jauniešu deju kolektīvi “Imanta”, “Vizbulīte” un vidējās paaudzes kolektīvi “Teiksma”, “DeTeiksma”, “Vektors”, “Dancis”, “Mūsu Lielupe”, “Gauja” un “Arnika”.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs – Jānis Ērglis. 

Koncerta norises vieta: 

Ķīpsalas halle (Ķīpsalas iela 8, Rīga)

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar