Ķemeru Nacionālajā parkā putnu dienās aicina vērot rudens migrāciju

Dabas aizsardzības pārvalde (Pārvalde) šajā nedēļas nogalē – 5. un 6. oktobrī – aicina dabas draugus uz Ķemeru Nacionālo parku (ĶNP), kur vairākos pasākumos Eiropas putnu vērošanas dienu ietvaros varēs būt klāt putnu rudens migrācijā.

Rudens ir laiks, kad putni dodas tālajā ceļā uz ziemošanas vietām, tādēļ putnu dienās ikviens ir aicināts vērot un būt klāt putnu migrācijas notikumā.  Ķemeru Nacionālajā parkā šajā laikā jau tradicionāli notiks vairākas ekskursijas un radošās darbnīcas. 

Sestdien, 5. oktobrī no plkst. 9.00 līdz 13.00, kā arī no plkst.14.00 līdz 18.00 notiks putnu vērošanas ekskursijas ar autobusu uz Kaņiera ezeru un Dunduru pļavām ornitologa Dmitrija Boiko vadībā. Ekskursijās dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ lūgums tām pieteikties, zvanot dabas izglītības centra “Meža māja” dabas izglītības darba speciālistei Aijai Balandiņai pa tālruni 29149365.

Ķemeru “Meža mājā” sestdien no plkst. 11.00 līdz 15.00 notiks radošās darbnīcas un varēs spēlēt spēles par putniem.

Savukārt no plkst. 18.00 līdz tumsas iestāšanās brīdim notiks migrējošo zosu vērošana dažādās Ķemeru Nacionālā parka vietās. Pasākumā mazās grupiņās pieredzējušu speciālistu vadībā varēs vērot zosu barus, kas nolaižas uz nakts atpūtu ĶNP mitrājos, nosakot un pierakstot zosu baru lielumu un lidošanas virzienu. Pulcēšanās pasākumam – pie dabas izglītības centra “Meža māja”. Pēc pasākuma paredzēta kopīga tējas malkošana pie kamīna. dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ lūgums tām pieteikties, zvanot dabas izglītības centra “Meža māja” vadītājai Agnesei Balandiņai pa tālruni 26424972.

Svētdien, 6. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 14.00 notiks putnu vērošana no CEMEX putnu torņa Kaņiera ezera Riekstu pussalā ornitologa Viestura Vintuļa vadībā. Pieteikšanās nav nepieciešama, nokļūšana ar personīgo transportu.

Ikviens ir aicināts  ne tikai apmeklēt publiski izziņotos pasākumus, bet arī paši rīkot savu Putnu dienu pasākumu mazākā vai lielākā lokā, ziņojot par saviem putnu novērojumiem vietnē vai mobilajā lietotnē Dabasdati.lv. Eiropas Putnu vērošanas dienās novērotie putni tiek uzskaitīti un apkopoti gan katrā dalībvalstī, gan visā reģionā kopumā, izceļot arī neparastāko putnu sugu novērojumus. 

Rudenī notiekošās Putnu dienas ir daļa no starptautiskas iniciatīvas – 1993. gadā aizsāktās Eiropas Putnu vērošanas dienu tradīcijas jeb “EuroBirdwatch”, ko organizē  lielākā putnu aizsardzības organizācija pasaulē “BirdLife International”, kuru Latvijā pārstāv Latvijas Ornitoloģijas biedrība.  

Foto:putnudienas.lv

TOP Komentāri

avatar