Karstākās lietotnes tavai vasarai

Brīvais laiks vasarā ir iespēja ne tikai gūt jaunas un aizraujošas pieredzes, bet arī apgūt jaunus digitālos rīkus, kas atvieglos dažādas ikdienas aktivitātes un uzdevumus. Neatkarīgi no tā, vai tiek plānots ceļojums, pārgājiens, gatavošanās mācību semestra sākumam vai laika veltīšana meditācijai, mobilās lietotnes var palīdzēt atrast noderīgus padomus un ieteikumus, kā īstenot iecerētos plānus ātrāk.

Gudri ceļojumu plānotāji

Huawei ekosistēmu attīstības vadītājs Baltijā Audrius Granickas iesaka vasaras brīvdienās izmantot viedās ceļojumu plānošanas lietotnes, lai palīdzētu gan biļešu iegādei, gan naktsmītņu rezervēšanai. Lietotnes apkopo informāciju par cenām no dažādiem lidojumu un izmitināšanas pakalpojumu sniedzējiem un ļauj atlasīt piemērotāko risinājumu, pamatojoties uz cenu, ceļojuma garumu, pārsēšanos vai citiem faktoriem. 

“Piemēram, lietotnes Skyscanner vai eSky sniegs informāciju un palīdzēs atrast ne tikai piemērotus lidojumu un viesnīcu variantus, bet arī automašīnu nomu. Taču, ja konkrēts maršruts jau ir zināms, visu svarīgāko informāciju var pārbaudīt arī attiecīgajās lietotnēs. Piemēram, ja biļetes ir izvēlētas no zemo cenu aviokompānijas Ryanair lietotnes, no tās var arī vēlāk lejupielādēt iekāpšanas biļeti un redzēt paziņojumus par lidojuma laika izmaiņām. Tāpat, pateicoties vietnei Booking.com, var iegūt visaptverošu informāciju par naktsmītnēm visā pasaulē, kas ļauj veikt rezervācijas gan pirms ceļojuma, gan ceļojuma laikā un vajadzības gadījumā sazināties ar naktsmītnes saimnieku,” iesaka A. Granickas.

Kad galamērķis ir sasniegts, tehnoloģiju eksperts iesaka izmantot lietotni Moovit, kurā apkopota transporta informācija par vairāk nekā 100 valstīm, lai uzzinātu vietējo autobusu un vilcienu kustības grafiku, tādējādi izvairoties no stāvēšanas garās rindās pie informācijas stenda autoostā, lai uzzinātu kustības sarakstu. “Būdami galamērķa valstī ar citu valūtu, ir vērts sekot līdzi arī lietotnei Currency Converter Plus Free, kas ļauj viegli konvertēt naudas vērtību, ņemot vērā pasaules valūtas kursu,” norāda A. Granickas.

Palīdzība, lai uzlabotu fizisko labsajūtu

Lai gan daudzi jaunie mobilo ierīču modeļi jau ir aprīkoti ar lietotnēm, kas mēra galvenos veselības rādītājus, A. Granickas iesaka pievērst uzmanību lietotnēm, kas vasaras formas uzlabošanu padara jautrāku un aizraujošāku. “Piemēram, lietotne Home Workouts piedāvā ikdienas treniņu grafiku visām galvenajām muskuļu grupām bez nepieciešamības izmantot trenažierus, tādējādi pakārtojot vingrinājumu veidus neatkarīgi no atrašanās vietas,” saka tehnoloģiju eksperts. 

Ir arī vairākas noderīgas lietotnes veselīga uztura uzraudzībai un ēdienkartes plānošanai, kas var palīdzēt nodrošināt nepieciešamo uzturvielu uzņemšanu un sekot līdzi ēdienkartei vasarā, kad saspringts pasākumu grafiks var izjaukt ierasto ēdienreižu plānu. “Piemēram, izmantojot bezmaksas lietotni Calorie Counter, ir iespējams pievienot maltītes un noteikt organismam nepieciešamo uzturvielu daudzumu. Vienlaikus šos datus var izmantot, lai izvirzītu mērķus, lai tiem attiecīgi pielāgotu savus ēšanas paradumus un ēdienkarti,” stāsta A. Granickas, minot piemēru no Huawei AppGallery veikala.

Tā kā kvalitatīvs miegs arī ir svarīgs faktors, lai vasarā saglabātu labu fizisko un mentālo labsajūtu, tehnoloģiju eksperts iesaka izmēģināt arī ar miega uzraudzību saistītas lietotnes, piemēram, populārās lietotnes Sleep Cycle vai Head Space un meditācijas lietotni Calm. Šie rīki palīdz monitorēt miega kvalitāti, dalās ar padomiem, kā labāk atpūsties, un piedāvā dažādus veidus, kā nomierināties un iemigt, izmantojot meditāciju.

Izklaide maziem un lieliem

Ceļojumi ar automašīnu vai lidmašīnu reizēm ir ļoti gari un nogurdinoši, tāpēc A. Granickas iesaka nodrošināties ar aizraujošām lietotnēm, lai skatītos filmas un rādītu bērniem multfilmas. “Vairākas lietotnes, ja ir iegādāts abonements, ļauj lejupielādēt saturu viedtālrunī un skatīties to arī tad, kad nav interneta pieslēguma,” norāda eksperts, piemēram, ceļojot ar lidmašīnu vai ārzemēs, lai izvairītos no papildu viesabonēšanas izmaksām.

Starp starptautiski atzītām lietotnēm ir, piemēram, televīzijas seriālu un filmu straumēšanas lietotne Megogo, savukārt bērniem saistošas spēles piedāvā starptautiski atzītā un apstiprinātā lietotne Azoomee un iecienītā mūzikas lietotne Kidoodle.TV. “Tomēr, ja laikapstākļi ir labi un piedzīvojumu netrūkst, ir vērts atstāt filmu skatīšanos uz lietainām dienām un izbaudīt īso vasaras laiku,” iesaka A. Granickas.

Noteikti ir vērts iemūžināt visus neaizmirstamos vasaras mirkļus arī fotogrāfijās un videoklipos – pēc eksperta teiktā, ir pieejamas daudzas aizraujošas lietojumprogrammas šo materiālu apstrādei un efektu pievienošanai. “Tomēr ir saprātīgi pārliecināties, ka visi attēlu un video materiāli paralēli tiek glabāti mākoņsistēmā. Tad būs atmiņas pat tad, ja tālrunis tiks pazaudēts, samirks vai sabojāts atvaļinājuma laikā.”

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar