Jāturpina ievērot drošības pasākumi: distancēšanās, masku nēsāšana, roku higiēna

Aizvadītajā nedēļā, no 22. novembra līdz 28. novembrim, jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 9%. Pēdējās septiņās dienās par 16% samazinājies  stacionēto pacientu skaits, vidēji dienā slimnīcās nonāk 76 cilvēki. Arī pacienti ar smagu slimības gaitu samazinājās par 10%. 

Vidēji dienā tika veikti  9 864 testi (iepriekš – 8 465), savukārt   vidēji dienā atklāti 900 jauni gadījumi (iepriekš 825).  No visiem veiktajiem testiem 22% (14 849 testi) bija saistīti ar izglītības iestāžu skrīningu, bet 78% (54 199 testi) pārējiem iedzīvotājiem. No pozitīvajiem Covid-19 gadījumiem 7% (471 inficētais) bija saistīti ar izglītības iestāžu skrīningu, bet 93% (6297 inficētie) pārējā sabiedrības daļā.  

Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficients (R) aizvadītājā nedēļā pieaudzis līdz 1,05 (nedēļu iepriekš 0,71), kas parāda infekcijas slimības izplatības izplatīšanos  sabiedrībā.  

Pieaugums vērojam skolēnu vecuma grupā līdz 19 gadiem. Samazinājums saslimstības rādītājos vērojams visos Latvijas reģionos, tomēr augstāki saslimstības rādītāji saglabājas Vidzemē. 

Vērtējot pagājušajā nedēļā atklātos Covid-19 gadījumus un izvērtējot inficēto cilvēku vakcinācijas statusu, 3762 cilvēki nebija vakcinēti pret Covid-19 vai vakcinācijas kursu vēl nebija pabeiguši, kas kopumā ir 59,7% no visiem aizvadītajā nedēļā saslimušajiem, savukārt  2535 cilvēki bija vakcinēti, kas ir 40,3% no visiem aizvadītajā nedēļā saslimušajiem. Salīdzinot infekcijas izplatības intensitāti uz 100 000 iedzīvotāju vakcinēto un nevakcinēto/daļēji vakcinēto cilvēku vidū, nevakcinētiem un daļēji vakcinētiem cilvēkiem Latvijā Covid-19 infekcija konstatēta 2 reizes biežāk, nekā pilnībā vakcinētiem.  

Atgādinām! Pieaugot  vakcinēto skaitam  un Covid-19 infekcijas izplatībai turpinoties pārsvarā nevakcinēto cilvēku vidū, kopējā saslimstībā pieaugs vakcinēto cilvēku infekcijas gadījumu īpatsvars. Taču vakcinēto cilvēku vidū saslimšana visbiežāk norit vieglākā formā un ar retāku stacionēšanas nepieciešamību, tāpēc vakcinēto un saslimušo cilvēku īpatsvara rādītājs vienmēr jāvērtē kontekstā ar vakcinācijas novērsto Covid-19 gadījumu skaitu sabiedrībā kopumā.  

Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas vidējais rādītājs nedēļas laikā pieaudzis līdz 612,2 (nedēļu iepriekš – 471,5). Covid-19 saslimstības 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju Latvijā šobrīd ir 749,2 (pirms nedēļas – 1111,4). Igaunijā rādītājs samazinājies un aizvadītās nedēļas laikā sasniedzis 895,5 (nedēļu iepriekš – 1067,1). Lietuvas rādītājs samazinājies līdz 1008.9 (pirms nedēļas – 1213,8). 

Aicinām iedzīvotājus vakcinēties pret Covid-19!   

Vakcinācija ir drošākais un efektīvākais veids, kā pasargāt sevi no smagām slimības formām un kopīgiem spēkiem mazināt Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā.  Par konkrēta ražotāja vakcīnas pieejamību izvēlētajā vakcinācijas punktā iedzīvotāji var uzzināt šeit.  

Atgādinām, ka joprojām jāievēro spēkā esošie drošības noteikumi un Covid-19 profilakses pasākumi, piemēram:     

  • nedoties uz sabiedriskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem (piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru), 
  • roku higiēna (regulāra roku mazgāšana un/vai dezinfekcija),     
  • pareiza sejas maskas lietošana (maskai nosedzot degunu un zodu),     
  • regulāra telpu vēdināšana (vairākas reizes dienā, plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā),  
  •  iespēju robežās strādāt attālināti. 

Papildu informācija Covid-19 slimniekiem un  kontaktpersonām  

Papildu informācija par vakcināciju pret Covid-19  

Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par vakcīnām  

Vairāk par Covid-19 statistika

Attēls: ilustratīvs (canva.com)

TOP Komentāri

avatar