Izpildīts‌ ‌šī‌ ‌nedēļas‌ ‌mērķis‌ ‌-‌ ‌vidēji‌ ‌dienā‌ ‌vakcinēt‌ ‌2‌ ‌000‌ ‌iedzīvotājus‌

Izpildīts šīs nedēļas plānotais vakcinācijas tempa mērķis. No pirmdienas līdz piektdienai vakcinēts vismaz 14 661 iedzīvotājs – mediķi, sociālās aprūpes centru iedzīvotāji un darbinieki, seniori vecumā virs 70 gadiem, arī iedzīvotāji ar smagām medicīniskām indikācijām. Vidējais nedēļas temps ir bijis vairāk nekā 2 000 iedzīvotāju dienā. Šonedēļ aktīvi sākta senioru vecumā virs 70 gadiem uzrunāšana un pakāpeniska vakcinācija, un nedēļas laikā vakcinēti vairāk nekā 8 500 senioru, bet kopumā pirmo vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši jau 9 456 seniori. 

Iedzīvotāju vakcinācija turpināsies arī sestdien un svētdien, tādējādi kopējais nedēļas vakcinēto skaits vēl pieaugs, taču, kā ierasts, nedēļas nogales dienās vakcinācijas tempi ir lēnāki, jo vairums vakcinācijas punktu organizē darbu tā, ka lielāku daļu vakcīnu izmanto darba dienās. 

Nākošās nedēļas vakcinācijas tempu plānots saglabāt vidēji vismaz 2000 vakcinētu iedzīvotāju dienā. Šobrīd vakcināciju punktos – pie ģimenes ārstiem un ārstniecības iestādēm – pieejams vakcinācijai vēl 12 103 vakcīnu devu jeb vidēji 34 vakcīnu devas esošajos vakcinācijas punktos, ko plānots izmantot līdz nākošajai vakcīnu piegādei. Nākošā vakcīnu piegāde gaidāma 2. martā, kad Latvija saņems vēl 14 400 AstraZeneca vakcīnu. Līdz ar to vakcinācijas punktos papildu vakcīnu piegādes gaidāmas nākošās nedēļas otrajā pusē. 

Vakcinācija norit pēc prioritāro grupu principa – šobrīd turpinās ārstniecības personāla, sociālās aprūpes centru darbinieku un iedzīvotāju vakcinācija, kā arī uzsākta senioru vecumā virs 70 gadiem vakcinācija, kas ir pieteikušies vietnē manavakcina.lv, pa tālruni 8989 vai pie sava ģimenes ārsta. 

Tie iedzīvotāji, kas ir vecumā virs 70 gadiem un vēl nav pieteikušies savai vakcīnai, tiek aicināti nekavējoties reģistrēties savai vakcīnai pret Covid-19 pie sava ģimenes ārsta, vietnē www.manavakcina.lv vai pa tālruni 8989.

Foto: pexels.com

TOP Komentāri

avatar