I.Mūrniece: šodien svinam baltu tautu draudzību un vienotību

Šodien mēs kopā svinam baltu tautu draudzību un vienotību, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece sestdien, 21.septembrī, kopā ar Lietuvas Seima priekšsēdētāju Viktoru Pranckieti (Viktoras Pranckietis) atklājot Baltu vienības dienas svinības Biržos, Lietuvā.

Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka mūsu tautu vienotības spēku apliecina arī viena no lielākajām baltiešu morālajām uzvarām Atmodas laikā – “Baltijas ceļš”, kura trīsdesmito gadskārtu pieminam šogad.

Mūs – baltu tautas – vieno līdzīgs pasaules redzējums un abas senākās indoeiropiešu valodas. Lietuviešu valodas skanējums latviešiem ir tuvs un pazīstams, tas rosina ieklausīties, atpazīst kopīgo un arī iemācīties ko jaunu, atzīmēja Saeimas priekšsēdētāja.

Latvijas un Lietuvas parlamentu iedibinātā Baltu vienības diena ir izveidojusies par brīnišķīgu tradīciju. Tā aicina mūs satikties, viesojoties gan Rucavā un Rokišķos, gan Liepājā un Palangā, gan Jelgavā un šodien – Biržos, pauda I.Mūrniece, novēlot saules mūžu Latvijai un Lietuvai.

Baltu vienības dienas svinībās Biržos piedalījās deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Lietuvas parlamentu vadītāja Juta Strīķe un deputāti Gatis Eglītis, Inese Voika un Jānis Vucāns.

Baltu vienības diena iedibināta, pieminot 1236.gada 22.septembrī notikušo Saules kauju, kurā zemgaļu un žemaišu spēki sakāva Zobenbrāļu ordeņa bruņiniekus. 2000.gadā Latvijas Saeima un Lietuvas Seims Saules kaujas dienu − 22.septembri − oficiāli noteica par atzīmējamu atceres dienu. Pagājušajā gadā Baltu vienības dienas svinības notika Jelgavā, savukārt nākamgad tās norisināsies Kuldīgā.

Saeimas Preses dienests

Foto: saeima.lv

TOP Komentāri

avatar