Garmin: pandēmijas laikā cilvēki sākuši kustēties vairāk, liecina dati

Kā liecina 2020. gadā apkopotie dati, COVID-19 pandēmijas sākumā cilvēku fizisko aktivitāšu daudzums ievērojami saruka, tomēr vēlāk pavasarī un vasarā, aktivitāšu skaits atkal palielinājās, cilvēkiem spējot atrast radošus veidus, kā nodrošināt ikdienā nepieciešamo soļu un citu aktivitāšu skaitu. Lai pētītu COVID-19 pandēmijas ietekmi uz cilvēku dzīvesveidu, tehnoloģiju uzņēmums “Garmin” apkopojis lietotnes “Garmin Connect” lietotāju fiziskās aktivitātes izmaiņas 2020. gada ietvaros, secinot, ka īpaši cieņā bijušas pastaigas, tāpat arī jogas un elpošanas vingrinājumi. 

Ar strikto sociālo distancēšanos vairumā pasaules valstu, tostarp darbu no mājām, sporta un sociālo aktivitāšu aizliegšanu un citiem COVID-19 pandēmijas izraisītiem ierobežojumiem, 2020. gada sākumā cilvēku aktivitāšu daudzums strauji saruka. Tomēr, ar laiku, vēlme kustēties, piekopt veselīgu un aktīvu dzīvesveidu atkal atgriezās cilvēku ikdienas prioritāšu sarakstā. Kā rāda apkopotā informācija, aplikācijas “Garmin Connect” lietotāji kopumā 2020. gadā reģistrēja vidēji par 5% vairāk aktivitāšu nekā 2019. gadā. Neskatoties uz nenoteiktību visā pasaulē un stingriem ierobežojumiem, cilvēki meklējuši veidus, kā veltīt vairāk laika sev un palikt aktīviem. Tā rezultātā, “Garmin” lietotāji iesaistījās vairāk aktivitātēs nekā jebkad agrāk. Pielāgojoties apstākļiem un vingrošanai mājās, sporta entuziasti biežāk izmēģināja jaunus sporta veidus un vingrinājumus. Par 8% vairāk “Garmin” lietotāju 2020. gadā reģistrēja vismaz divus dažādus aktivitāšu veidus nedēļā. 

Zīmīgi, ka “Garmin Connect “lietotāji reģistrēja vismaz par 55% vairāk pastaigas aktivitāšu 2020. gadā nekā 2019. gadā, kaut gan uzņemt nepieciešamo soļu daudzumu ir kļuvis daudz grūtāk. To pierāda fakts, ka ikdienā uzņemtais soļu daudzums samazinājies vidēji par 7,31% attiecībā pret 2019. gada datiem. 

Savukārt, par 93% audzis reģistrēto jogas nodarbību skaits. Tas var būt saistīts arī ar to, ka ar jogas palīdzību cilvēkiem bija iespēja gan uzturēt sevi labā fiziskajā formā, gan arī mazināt pandēmijas radīto stresa līmeni. Neskatoties uz sākotnējo kritumu spēka un izturības aktivitāšu daudzumā, arī to skaits gada griezumā pieauga par 23%, salīdzinot ar iepriekšējo periodu. Dati liecina, ka ar 2020. gada 12. nedēļu strauji pieauga to lietotāju skaits, kuri pievērsās elpošanas vingrinājumiem. Tie, tāpat kā joga, var nomierināt, mazināt stresa līmeni, uzlabot koncentrēšanās spējas un miega kvalitāti. 

Kopumā, apkopotie dati liecina, ka, neraugoties uz atšķirīgiem regulējumiem dažādās valstīs, tendences visā pasaulē ir ļoti līdzīgas – 2020. gadā cilvēki sākuši sportot vairāk un aktīvi izmēģināja jaunus sporta veidus – to darot gan mājās, gan ārā. 

“Garmin Connect” ir aplikācija, kuru izmanto miljoniem fitnesa entuziastu visā pasaulē, lai izsekotu, analizētu un koplietotu personīgus veselības un fitnesa datus. Vairāk nekā 30 gadus “Garmin” atrodas jaunāko GPS navigācijas un bezvadu ierīču izstrādes priekšgalā, un ir radījis ierīces cilvēkiem, kuri vēlas piekopt aktīvu dzīvesveidu. “Garmin” fokusējas uz piecām nozarēm – auto, aviācija, fitness, kuģošana un aktīvā atpūta. Vairāk informācijas “Garmin” virtuālajā preses telpā: https://newsroom.garmin.com/newsroom/.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar