Dokumentālā piedzīvojumu filma “Robežu gūstā”

“Skuba Films”, “fon Films” un “VFS films” kopā ar kinoprojektu “Spektrs” piedāvā pirmo Latvijas dokumentālo piedzīvojumu filmu pēc COVID-19 vīrusa — “Robežu gūstā”. Ekspedīcija ir pabeigta tikai tad, kad visi ir atgriezušies mājās! 

“Mēdz teikt, ka trakajiem pieder pasaule. Es esmu Harijs Sils, esmu ceļotājs un esmu bijis vairāk nekā 100 valstīs. Kas man liek doties ceļā? Tie ir jauni piedzīvojumi un nezināmais. Tās ir jaunas emocijas un spilgti mirkļi. Autoekspedīcijās kopā ar mūsu “ugunsdzēsējiem” veikts vairāk nekā 100 000 kilometru un pabūts piecos kontinentos 51 pasaules valstī. Šis Ginesa rekorda cienīgais veikums droši vien ilgi paliks Latvijas auto ceļotāju nepārspēts. Ceļošanu ar “smagajiem” un ugunsdzēsējiem aizsāka mans draugs Valdis Brants, bet es turpināju iesākto. 2009. gadā viens no ugunsdzēsējiem iestrēga uz Ķīnas un Vjetnamas robežas. Filma “Robežu gūstā” ir par to, kā mēs viņu pēc astoņiem gadiem atvedām atpakaļ mājās. Jo savējos mēs nepametam, un ekspedīcija ir pabeigta tikai tad, kad visi ir atgriezušies mājās.” — Ekspedīcijas organizators un filmas producents Harijs Sils

Filmas “Robežu gūstā” īpašie pirmizrādes seansi gaidāmi k/t “Kino Citadele” jau 5. augustā, savukārt no 7. augusta tā būs skatāma kinoteātros visā Latvijā. 

Par filmu:

Viens no lielākajiem un neprognozējamākajiem piedzīvojumiem mūžā. Ar veciem ugunsdzēsēju auto apbraukt pusi pasaules. Pieci kontinenti un piecas dažādas ekspedīcijas, cauri Tibetai uz Latīņameriku un prom uz Āfriku līdz pat Keiptaunai. Šķiet, mūs nevarēs apturēt nekas, līdz mūsu ugunsdzēsēji tika nobloķēti uz Ķīnas un Vjetnamas robežas vienā no visgrūtāk šķērsojamiem robežpunktiem pasaulē. Ekspedīcijas dalībnieki atgriežas Latvijā.

Pamest kādu, kas jau kļuvis par ģimenes locekli, nevar, jo savējos mēs nepametam. Pēc gandrīz astoņiem gadiem no Latvijas dodas glābšanas ekspedīcija ar mērķi ugunsdzēsēju nogādāt atpakaļ mājās. Šī tiek nosaukta par ugunsdzēsēja glābšanas operāciju…

Montāžas režija: Laura Rožkalne-Ozola un Toms Krauklis

Scenārijs: Sandijs Semjonovs

Operators: Jānis Indriks

Mūzika: Jānis Strapcāns (Three Penguins)

Producenti: Sandijs Semjonovs un Harijs Sils

Ekspedīciju organizatori: Valdis Brants un Harijs Sils

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar