Decembrī par 25% pieaudzis ziemas apstākļos piedzīvoto nelaimes gadījumu skaits

Sniegiem bagātais aizvadītā gada novembris un decembris veicinājis ziemas apstākļos notikušo nelaimes gadījumu skaita pieaugumu. 2022. gada pēdējā mēnesī traumas guvuši par 25% vairāk cilvēku nekā gadu iepriekš, bet novembrī pieaugums bijis vienkārši dramatisks – 650%, liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) apkopotie dati.

Tā kā šoziem pirmais sniegs dažviet uzsniga jau pirms Latvijas dzimšanas dienas, aukstajam gadalaikam raksturīgo negadījumu skaits sāka augt jau novembra otrajā pusē. Tipiskākie negadījumi bija kritieni uz apledojušām ietvēm vai pakāpieniem pie ēku ārdurvīm, kā rezultātā gūti rokas, kājas vai pleca kaula lūzumi. Īpaši daudz šādu gadījumu reģistrēti tieši ziemas sākumā un atkalas dienās. Pāris desmitos gadījumu cietušajiem bija nepieciešama nopietna ārstēšana – izdevumu segšanai BTA izmaksāja vairāk nekā 3000 eiro atlīdzību. Savukārt smagāko savainojumu izārstēšana izmaksāja pat virs 7000 eiro.

Kā ierasts, bērni lielākoties cietuši ziemas priekos – šļūcot no kalna un ietriecoties kādā šķērslī, vai arī nokrītot un sasitoties slidošanas laikā. Mazākie arī krituši un sasitušies, izkāpjot no automašīnas uz apledojuša ceļa seguma. Tādēļ ļoti svarīgi bērnus laikus brīdināt par paslīdēšanas riskiem un piekodināt būt uzmanīgiem.

«Mainīgo laika apstākļu dēļ traumatologiem šoziem ir darba pilnas rokas. Ietves un pakāpieni bieži apledo, un slidenās virsmas pārsteidz pat cilvēkus spēka gados un ar ļoti labu koordināciju. Diemžēl jāsecina, ka no kritieniem nav pasargāts neviens. Tā kā gūto traumu ārstēšana ir ļoti dārga un var izmaksāt pat vairākus tūkstošus eiro, aicinu ikvienu sarūpēt sev nelaimes gadījumu apdrošināšanas polisi. Tā nepasargās no sāpīgiem kritieniem, taču pasargās no sāpīgiem ārstniecības izdevumiem,» uzsver BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Attēls: ilustratīvs (pexels.com)

TOP Komentāri

avatar