Indietis Soujania: Sabiedrība kļūst daudz atvērtāka pret ārzemniekiem

Soujania Batačaria (Soujanya Bhattacharya) ir no Indijas un Latvijā dzīvo jau septīto gadu. Sākotnēji ieradies iegūt izglītību, taču, saņemot vilinošu darba pienākumu banku sektorā, nolēmis palikt. Raugoties uz Latvijā aizvadīto laiku, viņš stāsta, ka sabiedrība pēdējos gados ir ļoti mainījusies un kļuvusi daudz atvērtāka pret ārzemniekiem. Tāpat viņš atzinīgi vērtē karjeras un biznesa izveides iespējas, norādot, ka Latvijā ienāk aizvien vairāk starptautisku uzņēmumu, kuri meklē darbiniekus ar labām angļu valodas zināšanām.

Cilvēki Latvijā atveras pakāpeniski

Kad 2013. gadā ierados Latvijā, nezināju gandrīz neko par vietējo kultūru, sabiedrību un tradīcijām. Bet skaidri zināju, ka vēlos studēt biznesu un uzņēmējdarbību. Konsultējos ar radiniekiem, kuri dzīvoja Latvijā, un pieņēmu lēmumu braukt. Šo lēmumu gan pavadīja dažādi pieņēmumi par to, kā šeit būs, tomēr, ierodoties Latvijā, viss izrādījās citādāk – daudz labāk, nekā biju gaidījis. Pretēji dzirdētajam latvieši nemaz nebija tik vēsi un atturīgi, vienkārši cilvēki Latvijā atveras pakāpeniski, kad iepazīt otru.

Latvijā nav noslēgta sabiedrība

Jāpiezīmē, ka Latvija šodien krasi atšķiras no tās, kurā ierados pirms septiņiem gados. Pa šo laiku cilvēki ir kļuvuši vēl atvērtāki un gatavi komunicēt ar ārzemniekiem. Nenoliedzami, joprojām pastāv arī stereotipi, taču tādi ir ne tikai Latvijā. Katrā valstī atradīsies cilvēki ar aizspriedumiem, vienkārši ir jāpieņem, ka ar to var nākties saskarties. Tāpēc ir būtiski zināt, kā to uztvert veselīgi un mierīgi. Latvijā nav noslēgta sabiedrība, turklāt vietējo iedzīvotāju un ārvalstnieku mijiedarbībā paveras arī daudz plašākas iespējas, piemēram, starptautisku uzņēmumu izveide. Daudzi mani paziņas ir uzsākuši šāda veida uzņēmējdarbību un veiksmīgi attīstās. Protams, es nerunāju par milzīgām, pārnacionālām kompānijām, bet sekmīgajiem mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.

Darbs banku sektorā

Mans sākotnējais mērķis bija izglītības iegūšana, pēc tam bija plānojis braukt atpakaļ, kur mani jau gaidīja darba piedāvājums finanšu nozarē. Studējot Biznesa augstskolā Turība, pēdējā studiju gadā gāju praksē “Dukascopy Bank”. Pildīju dažādus pienākumus vairākās bankas nodaļās, piemēram, strādāju kā praktikants finanšu pētījumu analīzes jomā, vēlāk strādāju klientu attiecību nodaļā, bet pēc tam – biznesa attīstības nodaļā, pārstāvot banku arī dažādās starptautiskās konferencēs. Darbs banku sektorā ir ļoti interesants, ar plašām karjeras iespējām un šobrīd tas mani uz neilgu laiku ir aizvedis prom no Latvijas – kopš pērnā gada oktobra strādāju SEB bankā Luksemburgā.

Valodas apguve un nākotnes plāni

Veidot veiksmīgu karjeru iespējams gan Latvijā, gan Indijā, tomēr katrā valstī ir sava specifika. Latvijā ļoti liela nozīme ir valodas zināšanām, tāpēc es jau otro gadu mācos latviešu valodu. Indijā, ņemot vērā iedzīvotāju skaitu, darba tirgū ir daudz lielāka konkurence. Lai gan darba ietvaros varu tikt pārcelts arī uz kādu citu valstī, nākotnes plānus saistu arī ar Latviju. Pavisam drīz iegūšu arī pastāvīgo uzturēšanās atļauju, ko iespējams saņemt tikai pārvaldot valsts valodu vismaz A2 līmenī.

Latvijas darba tirgū liela nozīme ir arī angļu valodas zināšanām. Ienākot aizvien vairāk starptautiskiem uzņēmumiem, darba devēji novērtē jauniešus, kuri labi pārvalda angļu valodu. Vairāki mani draugi strādā tādos uzņēmumos kā Accenture, SEB banka, Tet, Mintos, Twino u.c.

Absolvējis bakalaura studijas, iesāku studēt arī maģistrantūrā, tomēr darba dēļ studijas nācās iepauzēt. Nākotnē noteikti centīšos atgriezties studējošo pulkā un pabeigt maģistrantūru. Man ļoti patīk Latvijā. Šo gadu laikā ir sanācis paceļot un redzēt vairākas citas Latvijas pilsētas, ne tikai Rīgu. Esmu paviesojies arī Ventspilī, Gulbenē, Cēsīs, Liepājā un daudz kur citur. Tāpat esmu ļoti iecienījis latviešu virtuvi, atzīšos, ka viena no manām mīļākajām vietām ir “Lido”. Esmu priecīgs, ka studijas mani ir atvedušas uz Latviju.

Autors: Biznesa augstskolas Turība absolvents Soujania Batačaria (Soujanya Bhattacharya)

TOP Komentāri

avatar