Aukstajā laikā Rīgas patversmes strādā visu diennakti

Rīgas domes Labklājības departaments aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem un informēt atbildīgos dienestus, ja redzeslokā nonāk cilvēki, kuri uzturas dienas un nakts laikā dzīvošanai nepiemērotos apstākļos, t.i., uz ielas, dārza būdās, šķūnīšos, pamestās ēkās, kāpņu telpās vai citās vietās.

Darba laikā lūgums informēt Rīgas patversmes Mobilo brigādi ielu sociālajam darbam ar bezpajumtniekiem pa tālruni 27023550. Aukstajā laikā Rīgas patversmes Mobilā brigāde strādā pirmdienās, trešdienās, piektdienās no plkst. 8.30 līdz 17, otrdienās, ceturtdienās no plkst.10.30 līdz 19.00 un sestdienās no plkst. 8.30 līdz 17.00. Ārpus darba laika lūdzam zvanīt policijai pa tālruni 110 vai pa ārkārtas situāciju tālruni 112.

Rīgas pašvaldība līdzfinansē septiņas naktspatversmes galvaspilsētā. Tajās tiek uzņemti visi cilvēki, kas vēršas pēc siltas pajumtes, arī vieglā alkohola reibumā. Lielais sals arvien vairāk piepilda naktspatversmes, šobrīd vidēji dienā tās izmanto 700 cilvēki, bet vietu skaitu Rīgas pašvaldības naktspatversmēs var palielināt līdz 1000. Visvairāk cilvēku patlaban uzturas Maskavas ielā 208, kur iekārtota Rīgas patversmes vīriešu nodaļa. Šeit mitinās 183 cilvēki, sieviešu nodaļā Eiženijas ielā 1E – 97, biedrības „Latvijas sarkanais Krusts” patversmē Gaiziņa ielā 7 atrodas 116 cilvēki. Brīvas vietas ir biedrības „Zilais Krusts” naktspatversmē vīriešiem Mazjumpravas ielā 8. Naktspatversmju darba laiks šobrīd ir visu diennakti, kā arī tiek nodrošinātas pusdienas.

Naktspatversmes vīriešiem un sievietēm:

  • SIA „V.E.L.G.” naktspatversme (Kurzemes rajonā, Bolderājā, Esplanādes ielā 1);
  • Biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” naktspatversme (Latgales priekšpilsētā Gaiziņa ielā 7). Patversmes pakalpojums personām alkohola reibumā tiek nodrošināts diennakti.

 Naktspatversmes sievietēm:

  • Rīgas patversmes sieviešu nodaļa (Pārdaugavā Eiženijas ielā 1E);
  • Biedrības „PINS” naktspatversme (Ziemeļu rajonā Aptiekas ielā 1, korpuss 5).

 Naktspatversmes vīriešiem:

  • Rīgas patversmes vīriešu nodaļa (Latgales priekšpilsētā Maskavas ielā 208);
  • Naktspatversme „Zilais Krusts” (Latgales priekšpilsētā Mazjumpravas ielā 8). Patversmes pakalpojumu var saņemt vīrieši (10 vietas) ar kustību traucējumiem (pārvietojas riteņkrēslā), patversmē neuzņem cilvēkus alkohola reibumā!
  • SIA „V.E.L.G.” naktspatversme (Zemgales priekšpilsētā Kartupeļu ielā 8).

Līdz diviem mēnešiem gadā persona naktspatversmēs var uzturēties bez maksas. Ja persona naktspatversmē uzturas ilgāk par diviem mēnešiem un tai nav noteikts trūcīgās personas statuss, persona veic daļēju maksu (līdzdalības maksājumu) par naktspatversmes pakalpojumu 0,64 eiro dienā. Rīgas patversmes nodrošina: gultasvietu; vakariņas, sanitāri higiēniskos pakalpojumus; personisko mantu dezinfekciju, glabāšanu; medicīnisko palīdzību; personas drošību; sociālā darbinieka konsultācijas katru darba dienu no plkst. 09.00 līdz 21.00.

Dienas centrs bezpajumtniekiem (Katoļu ielā 57) turpinās strādāt arī brīvdienās. Vidēji dienā šeit uzturas aptuveni 100 cilvēki. Dienas centrs ir pieejams arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem, darbojas noliktava – humānās palīdzības punkts, iespējams saņemt sociālā darba speciālistu un psihologa pakalpojumus; ģimenes ārsta pakalpojumus primārās veselības aprūpes līmenī; dušas, dezinfekcijas un veļas mazgāšanas pakalpojumus. Atsevišķā telpā var skatīties televīzijas pārraides, kā arī piedalīties tematiskajās nodarbībās. Ar Rīgas Centrālās bibliotēkas atbalstu darbojas grāmatu izsniegšanas punkts, kā arī ir nodrošināta interneta pieeja.

Rīgā darbojas četras zupas virtuves, kuras līdzfinansē Rīgas dome: Daugavgrīvas ielā 1, K. Barona ielā 56, K. Barona ielā 126 un Laktas ielā 8 k.1. Saņemot zupas virtuves pakalpojumus ,nav nepieciešams uzrādīt dokumentus. Ēdienu var baudīt uz vietas, vai ņemt līdzi savos traukos.

Aicinām līdzcilvēkus aukstajā laikā nelietot alkoholu un apreibinošas vielas, kā arī novērtēt zemās gaisa temperatūras ietekmi uz cilvēka fizisko stāvokli, un ģērbties atbilstoši laika apstākļiem. Lūdzam informēt cilvēkus, kas palikuši bez pajumtes, par to, ka iespējams izmantot zupas virtuves pakalpojumus siltā ēdiena saņemšanai un uzturēties bezmaksas naktsmītnēs.

Rīdzinieki aicināti ziedot siltos apģērbus, cimdus, apavus, siltas zeķes, segas, kas ir labā stāvoklī. Tās var nodot Rīgas patversmē – Maskavas ielā 208 un Katoļu ielā 57 to darba laikā vai jebkurā no citām patversmēm. Plašāka informācijas par lietotu apģērbu/apavu pieņemšanas, nodošanas vietām ievietota Rīgas domes Labklājības departamenta interneta vietnē: www.ld.riga.lv sadaļā „Par departamentu/ Lietotu apģērbu/apavu pieņemšanas un nodošanas vietas Rīgā”.

Informāciju sagatavoja: Lita Brice, Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja

TOP Komentāri

avatar