Aicina sabiedrību iesaistīties labdarības akcijā #WhiteFriday

Šomēnes labdarības organizācija Ziedot.lv kopā ar platformu Mobilly jau otro reizi apvieno spēkus, īstenojot akciju #WhiteFriday, kuras mērķis ir veicināt iedzīvotāju iesaisti dažādu labdarības un nevalstisko organizāciju ikdienas darba atbalstam. Pirmā #WhiteFriday akcija tika aizvadīta februāra sākumā, un šoreiz, turpinot veiksmīgi aizsākto tradīciju, tā norisināsies piektdien, 13. novembrī, uzrunājot vēl plašāku sabiedrības daļu un apspēlējot pieņēmumus, kas saistās ar šo zīmīgo datumu.

#WhiteFriday akcija ir atbilde vispasaules Black Friday iepirkšanās drudzim, un tā divreiz gadā aicina ikvienu izbaudīt īstu ziedošanas azartu. Akcija izceļ labos darbus, kurus, par spīti ikdienas izaicinājumiem, veic dažādas organizācijas, kā arī uzsver maza, bet regulāra ziedojuma nozīmi to darbības veicināšanā un nodrošināšanā. Akcijas mērķis ilgtermiņā ir ziedošanu padarīt par regulāru paradumu iedzīvotāju ikdienā.

Gan ziedotāji, gan iesaistītās labdarības organizācijas atzinīgi novērtējušas šī gada sākumā notikušo pirmo #WhiteFriday akciju, norādot, ka tai ir potenciāls kļūt arvien plašākai. Šoreiz iedzīvotāji tiks aicināti sniegt savu atbalstu vairāk nekā trīsdesmit dažādām organizācijām un projektiem, taču akcijas organizatori atgādina, ka finansiāls atbalsts ir tikai viens no veidiem, kā ziedot, un iespējas darīt labu ir bezgalīgas. 

“Ziedošanas iniciatīva #WhiteFriday atgādina un dod iespēju palīdzēt tiem, kam tas ir nepieciešams, uzlabot vidi, kurā mēs visi dzīvojam, kā arī radīt vienotāku, atvērtāku un tolerantāku sabiedrību,” komentē organizācijas Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta. 

Ziedojumi tieši atspoguļo sabiedrības noskaņojumu, vērtības un vēlmi iesaistīties globālu problēmu risināšanā, kas īpaši iezīmējusies arī Covid-19 pandēmijas laikā, kad nozīmīgu atbalstu caur dažādām ziedojumu platformām saņēma tādas akcijas kā “Galds savējiem”, kas ik dienu nodrošināja siltas pusdienas mediķiem, kā arī kustība #vieglipalīdzēt, kas aizvien piesaista līdzekļus juridiskās palīdzības nodrošināšanai Baltkrievijā notiekošo protestu laikā arestētajiem cilvēkiem.

“Daļa sabiedrībai nozīmīgu iniciatīvu tiek īstenotas, tikai pateicoties regulāriem ziedojumiem. Protams, organizāciju vajadzības mainās līdz ar aktuālajiem notikumiem, bet  neliels regulārs atbalsts var ievērojami palīdzēt tiem, kam tas nepieciešams. Mums kā uzņēmumam un katram individuāli ir svarīgi sniegt savu pienesumu sabiedrisko procesu attīstībā, tāpēc arī Mobilly aplikācijas lietotājiem mēs šobrīd pirmo reizi piedāvājam iespēju ik mēnesi automātiski ziedot paša izvēlētu naudas summu konkrētam mērķim,” stāsta Mobilly vadītājs Ģirts Slaviņš.

Kampaņas organizatori aicina iedzīvotājus jau šo piektdien apmeklēt platformu whitefriday.lv, iepazīties ar iniciatīvām un ziedot lielāku vai mazāku naudas summu kādai labdarības vai nevalstiskajai organizācijai, kas darbojas sabiedrības labā un kuru mērķi ir dažādi, taču vēlme viena – veidot labāku Latvijas sabiedrību. Zīmīgi, ka šoruden ziedošanas maratons notiek ar leģendām apvītajā melnajā piektdienā jeb 13. datumā, tādēļ ikviens ir aicināts izmantot arī šai akcijai īpaši sagatavotos Instagram aplikācijas filtrus, lai vizualizētu citkārt netaustāmos sava labā darba rezultātus un simboliski izgaismotu šo “melno” datumu. 

Informācija par akciju un dažādām labdarības organizācijām pieejama mājas lapā whitefriday.lv. Ziedojumus iespējams veikt mobilly.lv un ziedot.lv platformās ar Mobilly aplikācijas palīdzību, kā arī individuāli atbalstot organizācijas un veicot tiešus ziedojumus. 

TOP Komentāri

avatar