Zināmi konkursa “Supernova 2019” pirmie finālisti

Sestdienas vakarā norisinājās pirmais Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursa “Supernova 2019” pusfināls, kurā finālam kvalificējās pirmie četri dalībnieki – “Laime Pilnīga”, Samanta Tīna, Edgars Kreilis un Aivo Oskis. 16. februārī viņi cīnīsies par ceļazīmi uz starptautisko Eirovīzijas dziesmu konkursu Telavivā, Izraēlā, bet pārējie finālisti tiks noskaidroti pēc nedēļas.

Pirmajā “Supernova 2019” pusfinālā piedalījās arī Elza Rozentāle, Alekss Silvers, “Kris & Oz” un Līga Rīdere. Mākslinieku dziesmas un priekšnesumus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija “Latvijas Radio 5 – Pieci.lv” mūzikas redaktors un šī gada žūrijas vadītājs Rūdolfs Budze jeb DJ Rudd, mūziķi Linda Leen un Ralfs Eilands, kā arī “Radio SWH” programmu producents un mūziķis Artis Dvarionas. TV šovu vadīja Dagmāra Legante un Ketija Šēnberga.

Grupu “Laime pilnīga” ar dziesmu “Awe” par vienu no saviem pirmajiem vakara favorītiem atzina vairāki žūrijas locekļi, tomēr ieteica uzlabot skatuves priekšnesumu. “Manuprāt, šis ir pirmais nopietnais pieteikums uz finālu. Runājot par aranžējumu, ja gribat uzvarēt un aizbraukt uz Izraēlu, jāsāk spēlēt mazliet pēc popmūzikas noteikumiem,” sacīja žūrijas vadītājs DJ Rudd.

Edgars Kreilis, kas konkursā “Supernova” piedalās jau trešo gadu, tika paslavēts par izaugsmi un saņēma atzinīgus vārdus par labo darbu uz TV kamerām. Viņa dziesmu “Cherry Absinthe” “Radio SWH” programmu producents Artis Dvarionas atzina par potenicālu radio hitu.

Samanta Tīna, izpildot dziesmu “Cutting The Wire”, pārliecināja ar skatuves pieredzi un harizmu. “Enerģijas tev ir daudz, un tas tajās trijās minūtēs nolasās visvairāk,” sacīja žūrijas locekle, mūziķe Linda Leen. Tikmēr Aivo Oskis, žūrijasprāt, izpildīja pareizi būvētu, labu popdziesmu kā arī saņēma ieteikumu uzlabot skatuves priekšnesumu. “Labākā podziesma šovakar, bet sliktākais priekšnesums – palika garlaicīgi uz tevi vienu pašu skatīties,” sacīja žūrijas loceklis Ralfs Eilands.

Finālam no katra pusfināla kvalificējas tie četri dalībnieki, kuri ieguvuši četras augstākās vietas žūrijas vērtējuma un skatītāju balsojuma apkopojumā. Skatītāju balsojumu veido balsojums pa tālruni un sūtot īsziņu, balsojums “Supernova” mājas lapā un unikālie dziesmu klausījumi mūzikas straumēšanas platformā “Spotify”.

Nākamnedēļ, 2. februārī, konkursa “Supernova 2019” otrajā pusfinālā par iekļūšanu finālā cīnīsies Adriana Miglāne, Markus Riva, “Dziļi Violets feat. Kozmens”, “Laika Upe”, “Double Faced Eels”, Kristiāna Bumbiere, Kristīne Pastare (Peress) un “Carousel”. Latvijas Televīzijai un žūrijai ir tiesības izvirzīt (vai neizvirzīt) finālam pēc saviem ieskatiem arī vienu no finālā neiekļuvušajiem pusfināla dalībnieku, piešķirot tā saucamo “wild card”. Atkarībā no LTV un žūrijas lēmuma, finālā 16. februārī sacentīsies vai nu atsoņi, vai deviņi dalībnieki.

Foto: Lauris Vīksne

TOP Komentāri

avatar