Ziedoņdārzu pārņems vegānu svētki

Sestdien, 22. augustā, Ziedoņdārza parkā, Rīgā norisināsies ēdiena svētki “AUGam” – lielākais vasaras augu ēdiena pasākums. Pasākums apmeklētājiem piedāvās iepazīt daudzveidīgu augu valsts virtuvi brīvā dabā, ievērojot drošu distanci.

Piektie ēdiena svētki “AUGam” notiks 22. augustā no pl. 12.00 līdz pl. 20.00 Ziedoņdārzā (A. Čaka iela 100, Rīga). 15 ēdinātāji un produktu tirgotāji piedāvās dažāda veida maltītes – gan fast food un mājas virtuvi, gan kūkas un citus saldumus. Svētkos ieeja būs bez maksas. Pasākums ir piemērots gan ģimenēm ar bērniem, gan mājdzīvnieku saimniekiem un viņu mīluļiem. Svētku rīkotāji aicina apmeklētājus ņemt līdzi savus piknika pledus vai segas, lai iegādāto maltīti varētu baudīt drošā attālumā no citiem apmeklētājiem parka zaļajā teritorijā.

Dalībnieku vidū būs pirmais vegāniska ēdiena treilera restorāns Latvijā “Vegstop”, kas pasniegs burgerus un vrapus ar gaļas alternatīvām, kafejnīca “MiiT”, kas gatavos specialty kafiju un vegānisku ielu ēdienu, uzņēmums “Glutenfrī”, kas, rūpējoties par cilvēkiem ar glutēna nepanesamību, pasniegs bezglutēna konditorejas izstrādājumus, modes mākslinieces Šeilas kafejnīca “Nirvana Raw” ar bezglutēna un svaigēdāju ēdienu. Apmeklētājus iepriecinās arī tādi ēdinātāji kā “2 Eat”, “Nata Cafe”, “Damn Good Coffee”, konditorejas “Putni” un “Mierā”. Savukārt ar ēdiena tirdzniecību nodarbosies “Zaļā maize”, “Avenei”, “Bliss Gelato”, veģetārās uztura skolas vadītājas Ditas Lases vadītais uzņēmums “Gardais”.

“Svētku organizētāji ir izdarījuši maksimālo, lai nodrošinātu apmeklētājiem drošus svētkus. Visā pasākuma teritorijā būs izvietoti dezinfekcijas līdzekļi, 2 metru distances marķējumi, brīdinājumi par distancēšanos, kā arī apsardzes darbinieki rūpēsies par apmeklētāju drošu atpūtu,” skaidro Marta Turkopule, viena no pasākuma organizētājām. “Vēlamies, lai visi apmeklētāji varētu izbaudīt augu valsts virtuves daudzveidību droši, tāpēc aicinām telefonos lejupielādēt “Apturi Covid” lietotni un klausīt svētku organizatoru aicinājumiem pasākuma laikā,” stāsta Marta.

Pasākumu rīko biedrība “AUGam”, kuras mērķis ir veicināt augu valsts uztura pieejamību un ilgtspēju.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar