Valsts prezidents: zinātne ir Latvijas izaugsmes pamats

12. jūlijā Valsts prezidents Egils Levits apmeklēja Elektronikas un datorzinātņu institūtu (EDI) un tikās ar tā vadību, darbiniekiem, kā arī iepazinās ar zinātnieku darbu. “Elektronikas un datorzinātņu institūts veic pasaules līmeņa pētniecību tehnoloģiju jomā, ir vadošā institūcija inženierzinātnē un tehnoloģijās Latvijā, kas ļoti augstā līmenī darbojas arī Eiropas Savienības projektos,” atzīmēja Valsts prezidents. 

E. Levits augstu novērtēja institūta panākumus infrastruktūras un aprīkojuma pilnveidošanā, aktīvajā sadarbībā ar vairāk nekā 300 starptautiskajiem partneriem, kā arī tā iespaidīgo Latvijai piesaistīto Eiropas pētniecības programmu finansējumu un komercializēto tehnoloģiju skaitu. Valsts prezidents uzsvēra, ka “jaunas tehnoloģijas un inovācijas ir ekonomiskās izaugsmes un jaunu darba vietu radīšanas pamats, kas palīdz veidot pārtikušu un modernu Latviju.”

Valsts prezidents kopā ar EDI direktoru, zinātniskās padomes, laboratoriju un zinātnisko grupu vadītājiem pārrunāja to, kā efektīvi izmantot Latvijas ierobežoto zinātnes finansējumu un kā organizēt tā administrēšanu, līdztekus attīstot zinātnes potenciālu Latvijā. Tāpat E. Levits ieklausījās nozares problēmjautājumos un sniedza ieteikumus efektīvākai starpinstitūtu sadarbībai nākotnē. Valsts prezidents norādīja, ka zinātnei Latvijā ir nepieciešams politiskais atbalsts, lai nozare varētu ne tikai izdzīvot, bet arī sniegt nozīmīgu pienesumu tautsaimniecībai.

EDI zinātnieki iepazīstināja Valsts prezidentu ar aktuālajiem projektiem attēlu apstrādē un mākslīgā intelekta pielietošanā, taimeru un ultra skaņas tehnoloģijās, biometrijas sistēmās, valkājamajās ierīcēs, tālizpētes un radaru tehnoloģijās, robotikā, u.c. Apmeklējuma laikā Valsts prezidentam bija iespēja iepazīties ar EDI pašbraucošo automašīnu. 

Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

TOP Komentāri

avatar