Valsts prezidents un Andra Levites kundze: talkošanas kustība ir Latvijas pienesums pasaulei

“Mūsdienās cilvēce ir uzvarējusi pār dabu, tāpēc mums par to ir jārūpējas, lai tā neizzūd. Tas ir mūsu ētiskais uzdevums, ko varam šodien visi kopā pildīt,” ar šiem vārdiem vides sakopšanas akcijas “Lielā Talka” patrons Valsts prezidents Egils Levits 30. aprīļa rītā atklāj 2022. gada Lielo Talku, kas noris jau 15 gadu.

Valsts prezidents uzsver, ka talkošana savā ziņā pieder pie latvietības, ko apstiprina arī Satversmē rakstītais: katra cilvēka pienākums ir rūpēties par dabu un vidi. “Ja mēs ieskatāmies mūsu tautas vēsturē, folklorā un kultūrā, cilvēki vienmēr ir gājuši cits citam palīgā talkot uz lauka. Tā ir mūsu tradīcija, ko esam nesuši arī pasaulē – jau vairāk nekā 150 valstīs ir iesakņojusies mūsu talkošanas kustība. Ar šo kustību mēs dodam savu pienesumu citām tautām, lai tās vairāk rūpējas par savu vidi un dabu. Tas ir Latvijas ieguldījums pasaulē,” saka E. Levits.

Valsts prezidents un Andra Levites kundze kopā ar Valsts prezidenta kancelejas kolektīvu un Latvijas Paralimpisko komiteju šodien talkos Bišumuižā, lai sakoptu zemesgabalu, kurā iecerēta Latvijas Paralimpiskā sporta centra būvniecība.

Latvijas paralimpiskās kustības patronese Andra Levite uzsver: “Paralimpieši mums atkārtoti pierāda: ja grib, tad var. Tādēļ aicinu šodien ne tikai sakārtot dabu un vidi, bet arī izjust kopības sajūtu. Izbaudiet šo dienu! Ja tiešām mīl Latviju ar sirdi un prātu, to nepiemēslo ar atkritumiem tiešā un pārnestā nozīmē.”

Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

TOP Komentāri

avatar