Valsts prezidents: Ukraina šodien nav viena

2. martā plkst. 18.00 Latvijas pašvaldības, atsaucoties Latvijas Pašvaldību savienības aicinājumam, rīko atbalsta mītiņu Ukrainai, tādējādi paužot solidaritāti ar ukraiņu tautu un nosodot Krievijas iebrukumu un militāro agresiju Ukrainā.

Valsts prezidenta Egila Levita videouzruna Latvijas pašvaldību rīkotajā atbalsta mītiņā Ukrainai

Latvijas ļaudis!

Dārgie draugi!

Šajās dienās un stundās mūsu visu prātos un sirdīs ir Ukraina un ukraiņu tautas varonīgā cīņa par savas valsts brīvību.

Krievija ir ciniski un brutāli pārkāpusi starptautisko tiesību normas un principus. Krievija piedāvā mums atgriezties pagātnē – kur visu nosaka lielvaru apetīte, kur spēks samin tiesības. Atbildei šajā situācijā ir jābūt vienkāršai un nepārprotamai – nekādi kompromisi ar agresoru nav iespējami un nav pieļaujami! Agresors ir jāaptur!

Ukraina šodien nav viena. Krievijas karš pret Ukrainu tiek nosodīts visā pasaulē. Ukraina saņem nepieciešamo palīdzību, bruņojumu un atbalstu. Eiropa un Rietumu pasaule vienoti vēršas pret agresoru.

Paldies katram Latvijas patriotam, kurš jau ir iesaistījies un gādājis par atbalstu Ukrainai un tās tautai! Paldies pašvaldībām, kas organizē palīdzību!

Mūsu visu vēstījums ir skaidrs: mēs esam par brīvu un labklājīgu Ukrainu kopā ar mums Eiropā. Cilvēcībai un saprātam ir jāuzvar!

Lai dzīvo Ukraina!

Video: Gatis Bergmanis, Valsts prezidenta kanceleja

TOP Komentāri

avatar