Valsts policija pa karstām pēdām aiztur laupītāju, kurš ventspilniekam atņēma naudu un tukšo taru

Aizvadītās nedēļas nogalē Valsts policijā saņemta informācija, ka Ventspilī notikusi laupīšana. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas pa karstām pēdām aizturēja iespējamo vainīgo personu un devās uz tiesu lūgt piemērot viņam drošības līdzekli – apcietinājumu.

18.februārī ap pulksten 12.20 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Ventspilī, Sarkanmuižas dambī vīrietim, nodarot miesas bojājumus, atņemta nauda. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirkņa amatpersonas nekavējoties reaģēja uz saņemto informāciju un pēc aptuveni 20 minūtēm aizturēja iespējamo vainīgo personu.

Valsts policija Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas amatpersonas vakar, 20.februārī devās uz tiesu lūgt piemērot vīrietim drošības līdzekli – apcietinājumu, kas ir stājies spēkā. Aizturētais jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par mantiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem un nesen atbrīvojies no ieslodzījuma vietas.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka Ventspilī kādam vīrietim bez noteiktas dzīvesvietas piegājis klāt viņam pazīstams vīrietis un, nodarot miesas bojājumus, atņēmis tukšās pudeles un naudu – 15 eiro. Cietušais ar gūtajiem ievainojumiem nogādāts medicīnas iestādē.

Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess par laupīšanu. Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Valsts policija turpina izmeklēšanu kriminālprocesā.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Attēls: ilustratīvs (canva.com)

TOP Komentāri

avatar