Valsts policija Kurzemē konstatēja trīs agresīvus braucējus

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas, ikdienā veicot patrulēšanu, konstatē dažāda veida pārkāpumus ceļu satiksmē, tostarp tiek noformēti materiāli par pārkāpumiem, kas saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu ir uzskatāmi par agresīvu braukšanu. Arī vakar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas konstatēja trīs šāda veida pārkāpumus – Ventspilī un Liepājā.

Vakar, 25.augustā ap pulksten 11:45 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas, patrulējot pa Ventspili, Dzintaru ielā pamanīja kādu likumpārkāpēju. Sieviete, vadot automašīnu “Toyota”, veica pirms luksofora aizliedzošā signāla stāvoša transportlīdzekļa apbraukšanu, šķērsojot ceļa horizontālo apzīmējumu “nepārtraukta līnija” un nelietojot pagriezienrādītājus, pēc kā šķērsoja Talsu ielas krustojumu pie aizliedzošā sarkanā luksofora gaismas signāla, radot ceļu satiksmei bīstamu un traucējošu situāciju, kas uzskatāma par agresīvu braukšanu.

Savukārt ap pulksten 16:40 Ventspilī, Embūtes ielā kāds vīrietis, vadot motociklu “Yamaha” ar braukšanas ātrumu 71 kilometrs stundā vietā, kur atļauts pārvietoties ar 50 kilometriem stundā, apbrauca pie krustojuma stāvošus transportlīdzekļus tam neparedzētā vietā, tādējādi ignorējot pārējo ceļu satiksmes dalībnieku intereses, kas izpaužas kā agresīva braukšana.

26.augustā ap pulksten 00:55 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas, patrulējot Liepājā, Lielā ielā pamanīja automašīnu “Peugeot”, kuras vadītājs, braucot pa Lielo ielu virzienā no Jāņu ielas puses krustojumā ar Jūras ielu, neņemot vērā ceļa zīmes “braukt taisni” prasību, veica nogriešanās manevru pa kreisi virzienā uz Jūras ielu, šķērsoja horizontālo apzīmējumu “dubulta nepārtraukta līnija” un ceļa horizontālo apzīmējumu “sadalošā sala”, tādējādi pārkāpjot vienu aiz otra sekojošus ceļu satiksmes noteikumus, kas izpaužas kā agresīvs braukšanas veids. Tāpat konstatēts, ka vīrietis vadījis automašīnu, būdams 1,34 promiļu reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu par agresīvu braukšanu piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 70 – 280 eiro un 6 soda punktus. Nepamatots risks, autovadītāju prasmju pārvērtēšana, nepārdomāti un pārgalvīgi manevri un ātrums – tie ir iemesli, kas var novest pie smagām vai pat letālām sekām. Valsts policija aicina nebūt pārgalvīgiem, ievērot savstarpējo cieņu un sapratni uz ceļa, un neapdraudēt sevi un apkārtējos.

Foto: pexels.com

TOP Komentāri

avatar