Vakcinācijas gaita šonedēļ: vakcinēti vismaz 27 777 cilvēki

Šajā nedēļā būtiski pieauga vakcinācijas tempi. Šīs nedēļas sešās dienās vakcinēti vismaz 27 777 cilvēki, vidēji dienā uzrādot lielāko vakcinēto cilvēku skaitu – vismaz 4 600 cilvēkus. Šonedēļ trešdien vakcinēts arī vienā dienā lielākais cilvēku skaits – 8 542 cilvēki.

Vakcinācijas tempus veicināja vairāki aspekti: vēl iepriekšējā nedēļā Latvijā saņemtās vairāk nekā 70 740 Covid-19 vakcīnu devas, kā arī divi vakcinācijas procesam svarīgi izmēģinājumi – liela mēroga vakcinācijas centru darbība nedēļas pirmajā pusē, gan arī dzīvās rindas izmēģinājums 10.aprīlī. Abu šo pieeju pārbaudīšana, kā arī aktīva vakcinācijas gaita ārstniecības iestādēs un pie ģimenes ārstiem parāda gatavību liela mēroga vakcinācijai. 

Veselības ministrs Daniels Pavļuts: “Šobrīd vakcinācijas gaitā esam izdarījuši būtiskus izmēģinājumus, lai pārliecinājos par visu vakcinācijas procesā iesaistīto jaudām. Šobrīd prioritāri vakcinējamo iedzīvotāju grupā esošie ir varējuši saņem ļoti plašu vakcinācijas iespēju klāstu – gan saņemt uzaicinājumu vakcinēties tuvākajā vakcinācijas vietā, gan liela mēroga centrā un pat nākot uz brīvo rindu. Jaunnedēļ turpināsim ar jaunas grupas vēršanu vaļā, lai turpinātu vakcinācijas gaitu Latvijā. Vēlos pateikties visiem iedzīvotājiem, kuri atsaucas uzaicinājumam vai arī paši proaktīvi interesējas par vakcināciju. Lai varētu turpināt raitu vakcinācijas gaitu, svarīgi, lai ikviens, kurš vēlas vakcinēties, pats sevi piesaka vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989.”

Vismaz vienu vakcīnas pret Covid-19 devu saņēmuši aptuveni 9.5% Latvijas iedzīvotāju, kopumā Latvijā vakcinācijai izmantotas 177 010 vakcīnu devas. Vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši 77 985 iedzīvotāji, kuri ir prioritārajā grupā “Personas virs 60 gadiem”, 26 160 iedzīvotāji prioritārajā grupā “Personas ar hroniskām slimībām”. Vairāk nekā 11 000 devas vakcinācijai saņēmuši ilgstošas sociālās aprūpes centru darbinieki un klienti. 1 195 iedzīvotāji saņēmuši vakcīnu, jo ikdienā ir saskarsmē ar hroniski slimām personām.

Foto: canva.com

TOP Komentāri

avatar