Uz “Pūt, vējiņi!” skatuves tiekas pasaules opermūzikas zvaigznes

Vakar savās vēsturiskajās mājās – Liepājas Jūrmalas parkā, atjaunotajā koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” ar vērienīgu opermūzikas galā koncertu atgriezās Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais festivāls “Liepājas vasara”. Kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā burvīgas operu melodijas atskaņoja pasaulslaveni operdziedātāji – serbu soprāns Marija Jeliča, itāliešu tenors Dario di Vietri un mūsu basbaritons Egils Siliņš.

Festivāla atklāšanas koncertā izskanēja Džuzepes Verdi, Džakomo Pučīni, Riharda Vāgnera, Franča Lehāra, Pjetro Maskanji, Antona Rubinšteina un Rudžero Leonkavallo valdzinošās operu melodijas.

Jaunā Serbijas opermūzikas dīva Marija Jeliča nopietnu profesionālo karjeru uzsākusi tikai pirms dažiem gadiem, bet jau iekarojusi klausītāju un kritiķu simpātijas daudzās pasaules valstīs. Diriģents Atvars Lakstīgala šo dziedātāju sauc par vienu no Eiropas uzlecošajām zvaigznēm. Pērn ar sajūsmas pilnām kritiķu atsauksmēm tika uzņemts Marijas Jeličas solokoncerts vienā no prestižākajām koncertvietām pasaulē – Ņujorkas Kārnegija zālē. Marija Jeliča pabeigusi Matemātisko ģimnāziju un Kostas Manojloviča mūzikas vidusskolā apguvusi flautas spēli un dziedāšanu, viņa studijas turpināja Belgradas Universitātes Elektrotehnikas fakultātē, dziedāšanas māku pilnveidojot pie Belgradas operas vadošās solistes Jasmīnas Trumbetas Petrovičas. 2017. gadā Marija pievienojās Belgradas Nacionālā teātra operas studijai un kopš tā laika saņēmusi balvas gan nacionālajos, gan starptautiskajos dziedāšanas konkursos.

Leģendārā Lučāno Pavaroti skolnieks Dario di Vietri plūcis laurus un guvis ievērojamas kritiķu atsauksmes daudzos prestižos pasaules operteātros. Absolvējis Milānas konservatoriju un 2009. gadā piedzīvoja savu profesionālo debiju Pinkertona lomā Džakomo Pučīni operā “Madama Butterfly”. Di Vietri ir fenomenālas balss īpašnieks, ar iespaidīgu diapazonu un kristāldzidrām augšējām notīm, kas tiek raidītas ar spēku un vieglumu. Kritiķi vērtē, ka di Vietri nākotnē var sasniegt savu tautiešu Pavaroti un Plasido Domingo profesionālos augstumus.

Spožākais latviešu basbaritons Egils Siliņš ir desmit starptautisku konkursu laureāts, trīskārtējs Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts un Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks. Pasaules slavu Egils Siliņš ieguva ar Mefistofeļa lomu Guno operā “Fausts” Vīnes Tautas operā 1996. gadā. Iekarojis visus galvenos pasaules opernamus – Vīnes Valsts operu, Ņujorkas Metropolitēna operu, Milānas La Scala, Parīzes Bastīlijas operu, Londonas Koventgārdena operu, Hamburgas Valsts operu, Berlīnes Vācu operu, Grācas operu, kā arī daudzus citus pasaules opernamus. Viņš arī piedalījies prestižākajos mūzikas festivālos, ieskaitot Bregencas, Tanglvudas, Savonlinnas un Glaindbornas festivālus.

Foto: Jānis Vecbrālis

TOP Komentāri

avatar