Universitātes slimnīcām būs vienota datu platforma par onkoloģijas pacientiem
Turpinot onkoloģijas kā vienas no veselības nozares prioritārajām jomām attīstību un veselības aprūpes pakalpojumu uzlabošanu onkoloģijas pacientiem, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai (RAKUS), Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcai (PSKUS) un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai (BKUS) tiks izveidota vienota datu platforma par onkoloģijas pacientiem un viņu medicīniskajiem datiem. Pacienta datu apmaiņas platformas ieviešanu lielākajās slimnīcās Latvijā finansēs no ES Atveseļošanas fonda līdzekļiem.
Projekta “Klīnisko universitāšu slimnīcu onkoloģijas pacienta datu apmaiņas platformas izveide” īstenošanu šodien, 4. aprīlī, atbalstīja valdība.
Šī projekta ietvaros tiks izveidots vienota platforma datu apmaiņai par visu onkoloģijas pacienta ārstēšanas procesu universitātes slimnīcās tādā apjomā, lai onkoloģijas ārstniecības profesionāļi varētu saņemt pilnu notikumu detalizāciju un varētu sniegt datos balstītu pieeju ārstniecībai. Tas būs ieguvums slimnīcām, speciālistiem, kā arī pacientiem, kuriem būs pieejama informācija par diagnozi un ārstēšanas gaitu, izmeklējumiem e-vidē, kā arī nodrošināts datu apmaiņas ātrums un datu kvalitāte. Digitalizēti onkoloģijas pacientu ārstniecības un aprūpes dati būs pieejami universitātes slimnīcām, kā arī pārējām ārstniecības iestādēm un dienestiem, un tas ir viens no soļiem RAKUS ceļā uz onkoloģijas izcilības centru.
Pašreiz klīniskās universitātes slimnīcām savstarpēji nav pieejami operatīvie ārstniecības un aprūpes klīniskie un izmeklējumu dati par onkoloģijas pacientiem digitālajā vidē.
Kā zināms, pieaugušiem pacientiem ārstniecības un aprūpes process pamatā tiek nodrošināts RAKUS un PSKUS, savukārt BKUS nodrošina aprūpi nepilngadīgiem pacientiem. Projekta vadošais partneris būs RAKUS, jo tieši Austrumu slimnīca ir vadošā slimnīca Latvijā onkoloģisko pacientu ārstēšanā un aprūpē. Vienlaikus ieguvums no projekta būs visaptverošs un arī Daugavpils Reģionālā slimnīca un Liepājas Reģionālā slimnīca perspektīvā varēs pievienoties datu platformai.
“Tā kā Latvijā tiks veidots vienots vēža centrs līdzīgi kā visā Eiropā, šī digitālā datu platforma ļaus kvalitatīvāk un ātrāk nodrošināt ārstniecību vēža slimniekiem atbilstoši multidisciplināro speciālistu sanāksmēs apspriestajam ārstēšanas plānam. Digitalizētie dati sekmēs ātrāku lēmumu pieņemšanu un arī ļaus pacientu nosūtīt uz to konkrēto vēža ārstēšanas vietu, kur pacients saņems viskvalitatīvāko ārstēšanu konkrētajā gadījumā,” skaidro RAKUS Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnikas vadītāja, profesore Sandra Lejniece.
ES Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna kopējais nepieciešamais finansējums ir 3 850 000 eiro, kas paredzēts projekta vadības un īstenošanas personāla izmaksām (paredzamās izmaksas 385 000 eiro), koplietošanas sistēmas izstrādei (paredzamās izmaksas 3 465 000 eiro). Savukārt pievienotās vērtības nodokļa izmaksas tiks segtas no valsts budžeta līdzekļiem 727 650 eiro apmērā.
Projektu īsteno “Digitālās transformācijas” ietvaros, kas tajā skaitā paredz ieguldīt finansējumu ārstniecības iestāžu procesu digitālai transformācijai un ārstniecības procesā radīto datu pārvaldībai.
brand tricor 200mg generic fenofibrate 200mg fenofibrate oral