Turcija: vai tiešām tikai vieta laiskai atpūtai?

Ar katru gadu tiek piedāvāts arvien vairāk dažādu atvaļinājumu galamērķu, tomēr siltajā gadalaikā viena no populārākajām valstīm, kurp izvēlas doties atpūtnieki no Latvijas, arvien ir Turcija. Šo tendenci apliecina arī ceļojumu organizatora “Kidy Tour” dati. Daudzi cilvēki šo valsti redz kā laiskas “viss iekļauts” atpūtas paradīzi. Ko vēl bez saules, jūras un baseina var piedāvāt šī valsts?

Mainīt ceļotāju attieksmi pret atpūtu Turcijā

Vairums Turcijas tūrisma nozares pārstāvju ir vīlušies par viņu valstij pielipušo “viss iekļauts” birku, jo tā neatbilst realitātei. “Mūsu valsts var lepoties ne tikai ar valdzinošiem dabas skatiem, bet arī ar iespaidīgiem seno civilizāciju pieminekļiem. Turcijā atrodas divi no septiņiem pasaules brīnumiem – Halikarnasa mauzolejs un Artemīdas templis. Uz Turciju plūst arī ekstrēmo izjūtu cienītāji no visas pasaules – strauju popularitāti gūst kaitbords. Šeit tiešām ir ko redzēt, ko apmeklēt un ko darīt, ne tikai gulēt pie baseina vai jūras,” mītus par atpūtu Turcijā kliedē viesnīcu tīkla “Sunis” pārdošanas un mārketinga direktors Murats Suslu.

Ceļotāju priekšstatu par Turciju kā tipisku kūrortvalsti pamazām mainīt palīdz arī pati viesnīcu industrija, paplašinot tūristiem piedāvāto pakalpojumu klāstu, norāda M.Suslu. “Mēs atpūtniekiem piedāvājam tuvāk iepazīt Turciju: gan tās dabu, gan cilvēkus, gan arī ēdienus un kultūru. Nemēģinām atteikties no “viss iekļauts” sistēmas, taču vienlaikus aicinām atpūtniekus kaut uz vienu dienu atvaļinājuma laikā pamest viesnīcas teritoriju un apskatīt kaut vai tikai tās nozīmīgās vietas, kas atrodas pavisam netālu no viesnīcas,”  saka M.Suslu.

Ceļojuma plānošanā palīdzību var lūgt ne tikai tūroperatoru gidiem, bet arī pašās viesnīcās Turcijā. Gidi un viesnīcu personāls ieteiks, uz kādiem vēsturiskiem objektiem vai ainaviskām vietām var nokļūt patstāvīgi, vai arī palīdzēs sarīkot ekskursijas, aktīvas brīvā laika nodarbes, piemēram, raftingu vai lidojumus ar paraplānu.

Tūristu no Baltijas – arvien vairāk

Uz ģimenes atputu orientētās apmešanās vietas īpaši iecienījuši tūristi no Rietumeiropas – vācieši, holandieši, francūži. M.Suslu atzīst, ka viesi no šīm valstīm ir prasīgi, var samaksāt vairāk, taču arī sagaida augstākās klases atpūtu. “Mums tas ir augsts novērtējums. Vācu tūristi visā pasaulē ir pazīstami kā kvalitātes standartu noteicēji. No viņiem esam sagaidījuši daudz pozitīvu atsauksmju par ēdienu kvalitāti un dažādību. Ļoti lepojamies ar savām maltītēm, pievēršam īpaši daudz uzmanības tam, lai viesiem tiktu pasniegti tikai augstākās kvalitātes ēdieni, jo tās ir lietas, kas atvaļinājuma laikā cilvēkiem ir ļoti svarīgas un paliek atmiņā,” stāsta M.Suslu.

Liellopa gaļas cepeši, karaliskās garneles, svaigas zivis, augļi un dārzeņi no vietējiem lauksaimniekiem – tie ir tikai daži piemēri, ko ik dienu saviem viesiem, kas izvēlējušies “ultra viss iekļauts” ēdināšanas tipu, piedāvā kūrortviesnīcu virtuves šefi. Tomēr daudz kulināru pārsteigumu piedāvā arī Turcijas restorāni un ēstuves ārpus viesnīcu teritorijām, tāpēc vērts doties ēstuvju izpētē arī ārpus viesnīcas sienām.

Kā stāsta M.Suslu, lai gan pārsvarā viņu klienti ir no Rietumeiropas valstīm, Turcijas tūrisma industrija arvien vairāk uzmanības sāk pievērst arī Baltijas valstu tirgum. 2018.gadā “Sunis” viesnīcu tīkls sāka sadarbību ar “Kidy Tour” un pērn jau uzņēma vairāk nekā 400 viesu no Baltijas valstīm. Šīgada sezonā tiek gaidīts vēl lielāks viesu skaits.  “Cenšamies nodrošināt visaugstākās kvalitātes atpūtas standartus un priecājamies, ka arī atpūtnieki no Baltijas valstīm pamazām atklāj mūsu viesnīcas. Jūsu tirgus nav liels, taču mēs esam ieinteresēti iegūt lojālus klientus visā pasaulē. Daudzi viesi, kas izmēģinājuši atpūtu citās valstīs vai citās Turcijas viesnīcās, tomēr atkal atgriežas pie mums – tas liecina, ka savu darbu darām lieliski,” atzīst M.Suslu.

 

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar