Tukumā aizvadīta dokumentālās filmas “Māras pusē. Dzejniece un rakstniece Māra Zālīte” pirmizrāde

16. novembra pēcpusdienā, klāt esot filmas galvenajai varonei, uzņemšanas komandai, rakstnieces ģimenei, draugiem, domubiedriem un Tukuma iedzīvotājiem, Tukuma kultūras namā aizvadīta Latvijas Televīzijas dokumentālās filmas “Māras pusē. Dzejniece un rakstniece Māra Zālīte” pirmizrāde. Režisore Zita Kaminska un scenārija autore Ilze Strenga dokumentējušas Māras dzīvi viena gada laikā, esot viņai blakus un ieskatoties viņas ikdienā.

 

Pirmizrādi atklāja filmas galvenās varones un radošās komandas uzruna. Māra Zālīte sanākušajiem atklāja, ka šī ir pirmā reize, kad viņa kādu žurnālistu ielaidusi tik tuvu privātajā telpā – līdz šim nevienam nav bijusi iespēja tik tuvu ielūkoties Māras ģimenes vidē un ieraudzīt viņu savā vissargātākajā un mīļākajā vidē. Tomēr, kā uzsvēra gan pati Māra, gan filmas uzņemšanas komanda – stāsts nav par privātumu vai tā pārkāpšanu. Tāpat – tas nav klasisks biogrāfisks stāsts. “Tie ir atplaiksnījumi un zibšņi no Māras dzīves šajā radīšanas laikā,” stāstu raksturoja filmas scenārija autore Ilze Strenga. Režisore Zita Kaminska norādīja, ka, lai uzņemtu tādu filmu, kāda radīta, gan galvenajam varonim, gan viņa ģimenei ir jāizkāpj no komforta zonas un jāuzticas. “Mēs gribējām radīt patiesu filmu par cilvēku – gan ar viņa priekiem, sāpēm, šaubām, uzdrīkstēšanos, arī tādu mazu velniņu iekšā, kas kaitina sumpurni,” norādīja Zita. Māra Zālīte uzrunu teica svētku nedēļas noskaņās – viņa aicināja novērtēt to, kas mums ir šodien, un izprast savas valsts brīvības un neatkarības vērtību. “Lolosim savu tēvzemi, centīsimies darīt, ko katrs varam, tās labā,” aicināja Māra.

“Paldies Dievam, ka mums ir šāda iespēja godāt un cienīt šī laika cilvēkus. Tā ir vislabākā iespēja, ko mums dod sabiedriskā televīzija. Tas ir tik, tik ļoti nozīmīgi!” gandarījumu par iespēju veidot filmu par Māru Zālīti savā uzrunā pauda Ilze Strenga.

Foto: LTV/Francis Belte

 

TOP Komentāri

avatar