Trešdaļa iedzīvotāju sagaida, ka 5G tehnoloģija sniegs pozitīvu pienesumu ekonomikai

Daudzpakalpojumu uzņēmuma “Tele2” veiktā aptauja liecina, ka aptuveni trešdaļa Latvijas iedzīvotāju (31%) uzskata, ka 5G sniegs pozitīvu pienesumu valsts ekonomikai. Vienlaikus katrs ceturtais jeb 26% uzskata, ka pozitīvās gaidas attiecībā uz 5G ir pārspīlētas.

Visvairāk skeptiski noskaņotu cilvēku par 5G internetu ir Kurzemes un Vidzemes reģionos, pašnodarbināto, bezdarbnieku un mājsaimnieču vidū. Savukārt tie, kuri uzskata, ka cerības uz 5G interneta ieviestajām pozitīvajām izmaiņām ir pamatotas, vairāk ir vadītāju un studentu, kā arī krieviski runājošo un Latgalē dzīvojošo vidū.

“Lai arī daļā sabiedrības ir zināma pietāte pret 5G tehnoloģiju, tā noteikti var pozitīvi ietekmēt ikviena cilvēka ikdienu. Sākot jau ar iespēju vienkārši izmantot 5G interneta ātruma priekšrocības, beidzot ar dažādiem ikdienišķiem un ikvienam noderīgiem nākotnes pakalpojumiem, kas būs pieejami, pateicoties šai tehnoloģijai. Turklāt šie nākotnes pakalpojumi nemaz nav tik tālu. Piemēram, mūsu kolēģi Stokholmā kopā ar partneri aktīvi strādā pie 5G risinājuma, lai jau drīzumā ēdienu piegādi mājās veiktu robots,” stāsta “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs. “Tāpat šobrīd tiek veidots 5G privātais tīkls elektrisko laivu “X Shore” ražotnē, kas sniegs pilnīgi jaunas iespējas digitalizēt, automatizēt un racionalizēt ražošanas procesus. Privātais 5G tīkls nodrošinās drošu, paredzamu un pieejamu bezvadu digitālo infrastruktūru neatkarīgi no slodzes publiskajos tīklos.”

Aptauja liecina, ka 37% respondentu, atbildot uz jautājumu, kas mainīsies līdz ar 5G ieviešanu, atzīst, ka varēs vēl ātrāk lejupielādēt filmas un cita veida saturu. 32% aptaujāto uzskata, ka daudz straujāk attīstīsies gudrās pilsētas, 27% šķiet, ka parādīsies jauni saziņas veidi, savukārt 23% iedzīvotāju uzskata, ka 5G tehnoloģija palīdzēs attīstīsies medicīnas jomai.

Latvijas iedzīvotāju aptauja veikta sadarbībā ar “Berg Research” šī gada jūnijā. Kopumā tika aptaujāti 1007 respondenti.

Attēls: publicitātes

TOP Komentāri

avatar