Tomātu galete

Tirgū un veikalā jau nopērkami gardi Latvijas tomāti, un tūdaļ, tūdaļ tie sārtosies arī piemājas siltumnīcās. Tomātus mēdz dēvēt par “mīlas augļiem”, jo sākotnēji tos audzēja kā dekorāciju vai dāvanu, kuru vīrietis dāvina sievietei. Savukārt tulkojumā no itāļu valodas tomātu sauc par “zelta ābolu”. Tieši Itālijā tomāti ieguvuši kulta statusu kulinārijas jomā. Tos bieži izmanto, gatavojot mērces, zupas, kečupu un pastas, biezeņus un čatnijus. Rimi Gardēdis un šefpavārs Normunds Baranovskis iesaka, kā pagatavot tomātus, un piedāvā divas gardas un oriģinālas receptes.

Tomātu galete  (1 h 25 min / 6 pers.) 

Nepieciešams:

Mīklas pamatnei 

190 g kviešu miltu; 

110 g sviesta;

2 g sāls;

1 olas dzeltenums; 

20 ml auksta ūdens

Pildījumam

5 šalotes sīpoli; 

2 ēd. k. baltvīna etiķa;

200 ml baltvīna; 

2 ēd. k. cukura; 

50 g mandeļu miltu;

600 g tomātu; 

1–2 ēd. k. medus; 

1 ēd. k. olīveļļas; 

1 ola mīklas apziešanai; 

Parmas siers un rukola pasniegšanai

Pagatavošana:

Mīklas sastāvdaļas liec virtuves kombainā un samal mīklā. Liec ledusskapī uz 20 minūtēm.

Pagatavo sīpolu ievārījumu: sagriez sīpolus un vāri kopā ar baltvīnu, cukuru un etiķi, līdz tie sāk karamelizēties, tad atdzesē.

Izrullē mīklu apaļu. Centrā ber mandeļu miltus, atstāj 2–3 cm no malām brīvu, lai tās varētu pielocīt, kad būs ieklāts pildījums.

Liec vidū sīpolu ievārījumu un tomātus. Pieloki mīklas malas un apsmērē ar olu. Pārlej tomātus ar eļļu un medu. Cep sakarsētas krāsns apakšējā plauktā 200 grādos 45 minūtes. Atdzesē un pasniedz, pārkaisot ar sieru un rukolu. 

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar