Tiek ieviests pasākumu komplekss nelicencēto interaktīvo azartspēļu un izložu ierobežošanai

Ceturtdien, 21. novembrī,  Finanšu ministrija kopā ar Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekciju un Finanšu nozares asociāciju informēja par sāktajām aktivitātēm, lai ierobežotu piekļuvi Latvijā nelicencētajām interaktīvajām azartspēlēm un izlozēm. Tas tiek darīts, bloķējot maksājumus Latvijā nelicencēto interaktīvo azartspēļu un interaktīvo izložu organizētajiem, bloķējot šo spēļu interneta vietnes, kā arī piemērojot atbildību pašai personai, kas neievēro likumā noteikto aizliegumu dalībai nelegālā aktivitātē.

Azartspēļu un izložu joma ir saistīta ar augstiem indivīda un sabiedrības veselības, labklājības un atkarību izraisošiem riskiem. Nelicencētās azartspēles ir arī rīks, ko var izmantot noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas shēmās. Atbilstoši starptautiskam pētījumam Latvijā nelegālā interaktīvo azartspēļu tirgus 2019. gadā ir novērtēts ar 38% jeb 33 miljoniem eiro. Tas liecina, ka līdz šim Latvijā bija salīdzinoši viegli iesaistīties nelegālo (nelicencēto) interaktīvo azartspēļu un izložu spēlēšanā.

2019. gada 3. aprīlī tika pieņemti grozījumi četros likumos, kas ļauj efektīvāk bloķēt Latvijā nelicencētu (nelegālu) interaktīvo azartspēļu un izložu organizētāju mājaslapas un nosaka pienākumu finanšu iestādēm atteikt maksājumus Latvijā nelicencētam interaktīvo azartspēļu un izložu organizētājam, kā arī sniegt informāciju VID par personai atteiktajiem maksājumiem. Savukārt, liels atteikto maksājumu skaits var būt par pamatu VID detalizētākai informācijas pieprasīšanai attiecībā uz personas dalību azartspēlēs un izlozēs kopumā. Tāpat likumā noteikta atbildība (soda nauda) arī pašai personai par likuma neievērošanu jeb dalību nelegālajās spēlēs.

Vienlaikus elektronisko sakaru komersanti nodrošinās potenciālā spēlētāja pāradresāciju uz Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas interneta mājaslapu, kur ir pieejams Latvijā licencēto spēļu organizētāju saraksts.

Infografika: publicitātes

Foto: ilustratīvs (pexels.com)

TOP Komentāri

avatar