Šodien satiksmes kustība Rīgā ir apgrūtināta

Šodien, saistībā ar snigšanu un puteni naktī, satiksmes kustība Rīgā ir apgrūtināta. Pilsētas ielās tīrīšanas tehnika turpina strādāt ar pilnu jaudu, taču jārēķinās ar krietni ilgāku laiku ierastā maršruta veikšanai. Lai satiksme noritētu droši un rīta stundās mazinātu sastrēgumus, iedzīvotāji aicināti rūpīgi izvērtēt nepieciešamību pārvietoties, izvēloties strādāt attālināti, kā arī izmantot sabiedrisko transportu. Pirmoreiz regulāro darbu grafikā ir iekļauta arī 3. kategorijas jeb apkaimju mazāku ielu tīrīšana. Paredzēts, ka šodien tehnika dosies arī uz šīm ielām.

Jau iepriekš ziņots, ka satiksmes kustības dalībniekiem šajās dienās ir jārēķinās arī ar ierobežojumiem saistībā ar NATO ārlietu ministru sanāksmes norisi Rīgā. Aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem, plānojot maršrutus.

Vēl plkst.6.00 Rīgā dažviet putināja. Putenis un vējš ir ļoti apgrūtinājis tīrīšanas darbu, sapūšot sniegu atpakaļ uz brauktuves un veloceļiem. Nakts laikā Rīgas ielas tika kaisītas trīs reizes, tilti tika tīrīti un kaisīti pat piecas reizes.

Sniega tīrīšanas darbi plkst.6.30 turpinās, uz brauktuvēm vietām vēl redzami lieli sniega sanesumi. Apgrūtināta satiksmes kustība ir Rīgas Vidzemes priekšpilsētā, Brīvības ielā, kā arī Sergeja Eizenšteina, Ulbrokas un Mežciema ielās.

Visi Rīgas tilti ir notīrīti. Turpinās darbs pie pieturvietu kopšanas.

Kopējās satiksmes plūsmas palēnināšanās ietekmē arī sabiedriskā transporta kursēšanu. Plkst. 6.30 Rīgā atsevišķu autobusu maršrutu kavējumi ir līdz 10 minūtēm, trolejbusu un tramvaju kursēšanā būtisku kavējumu nav. Jāņem vērā, ka situācija mainās katru brīdi. Pirms maršruta veikšanas iedzīvotāji aicināti sekot līdzi jaunākajiem “Rīgas Satiksme” datiem.

Kopumā tiek tīrītas 1737 Rīgas ielas, kas iedalītas trīs dažādās kategorijās. Ielu kategorijas var noskaidrot: bit.ly/ielukategorijas

Prioritāri pilsētā notiek maģistrālo ielu, tiltu un pārvadu, kā arī ielu, kurās kursē sabiedriskais transports, un veloinfrastruktūras tīrīšana, kam seko mazākas nozīmes jeb apkaimes ielas.

Snigšanas laikā ielu tīrīšanas un kaisīšanas galvenais uzdevums ir nodrošināt ielu caurbraukšanu. Jāņem vērā, ka intensīvas snigšanas apstākļos ievērojams sniega daudzums uz ielām var atkārtoti parādīties ļoti īsā laikā, tostarp arī neilgi pēc brauktuves tīrīšanas. Tāpat putināšanas laikā uz brauktuvēm var veidoties sniega sanesumi.

Savukārt, kad snigšana ir beigusies, sniegam no maģistrālajām ielām, tiltiem, pārvadiem, veloinfrastruktūras un sabiedriskā transporta maršrutu līnijām ir jābūt notīrītam trīs stundu laikā, no 2. kategorijas ielām – četru stundu laikā.

Par jautājumiem, kas saistīti ar ielu un ietvju uzturēšanu ziemā, iedzīvotāji var vērsties Rīgas domes Satiksmes vadības centrā pa tālruni 8 000 36 00 un Apkaimju iedzīvotāju centrā pa bezmaksas informatīvo tālruni 8 000 08 00.

Lai satiksme noritētu droši, šādos laikapstākļos transportlīdzekļu vadītājiem ir savlaicīgi jāplāno maršruts un jābūt īpaši piesardzīgiem, ieturot lielāku distanci līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim. Snigšanas laikā jāizvēlas braukšanas apstākļiem un ielu seguma stāvoklim atbilstošs ātrums, neveicot straujus manevrus.

Ikdienas tīrīšanas darbu Rīgas ielās nodrošināšana 67 transporta vienības (47 automašīnas un 20 traktorvienības), pieejams 5500 tonnas sāls un 3000 tonnas sāls-smilts maisījuma, kas tiks papildinātas atkarībā no laikapstākļiem.

TOP Komentāri

avatar