Šobrīd iestājies saslimstības pīķis: kā karstie dzērieni var palīdzēt?

Šobrīd ar Covid-19 saslimušo cilvēku skaits strauji aug un aktuāli ir arī aukstajā gada sezonā raksturīgās augšējo elpceļu saslimšanas un saaukstēšanās. Gan saslimšanas laikā, gan preventīvi nepieciešams rūpēties par savas imunitātes stiprināšanu. Pašlaik aptiekās novērojam ievērojamu pieprasījumu pēc dažādu veidu karstajiem dzērieniem, taču kādos gadījumos tos būtu vēlams lietot un kad no tiem būtu jāatsakās, skaidro “Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga.

Cilvēki ir nobažījušies par savu veselību, kā arī daudzi pašlaik slimo – pēdējo nedēļu laikā to īpaši izjūtam mūsu aptiekās, jo arvien pieaugošs cilvēku skaits griežas pie farmaceitiem interesējoties par iespējām stiprināt imunitāti, kā arī cīnīties ar saaukstēšanās un augšējo elpceļu saslimšanām, izvēloties dažādus imunitāti stiprinošus līdzekļus. Īpaši vaicā, kas var palīdzēt saaukstēšanās simptomu mazināšanai un imunitātes stiprināšanai,” saka Zane Melberga.

Karstie vitamīnu būsteri

Kā preventīvai lietošanai, tā arī parādoties pirmajiem saaukstēšanās simptomiem ieteicams lietot tējas un karstos dzērienus. No dabiskajiem karstajiem dzērieniem tās var būt ogas, kuras kopš vasaras turam sasaldētas ledusskapī – upenes, avenes, smiltsērkšķi. Tāpat var izmantot arī priežu pumpuru, liepziedu un pelašķu uzlējumus, kā arī jebkuru zāļu tēju ar medu. Tāpat aptiekās pieejami karsto dzērienu maisījumi – vitamīnu būsteri, kuru sastāvā ir C vitamīns, cinks un D3 vitamīns. C vitamīns ir vienīgais par kuru nevajadzētu satraukties, ka tas tiek uzņemts pārāk lielā devā, jo tādā gadījumā liekais jeb organismam nevajadzīgais C vitamīns diennakts laikā tiek izvadīts.

Daudziem patiks arī tas, ka karstie vitamīnu maisījumi pieejami ar dažādām garšām – citronu, greipfrūtu, ingveru, medu un plūškoku, un to lietošana ir lielisks veids, kā uzņemt vitamīnus, veicināt normālu imūnsistēmas darbību un uzlabot pašsajūtu kā ikdienā, tā arī saaukstēšanās gadījumā.

Simptomu mazināšanai, ne ārstēšanai

Gadījumos, kad līdz ar saaukstēšanos ir arī paaugstināta temperatūra un tā pārsniedz 37,8°C, tās mazināšanai iespējams lietot karstos dzērienus, kuru sastāvā ir paracetamols. Farmaceite Zane Melberga vērš uzmanību, ka tā kā tas ir bezrecepšu medikaments ar to lietošanu jābūt piesardzīgiem: “Ja vienlaikus tiek lietoti vairāki pretsaaukstēšanās līdzekļi, kuru sastāvā ir viena un tā pati aktīvā viela, piemēram, paracetamols, iespējama zāļu pārdozēšana, tāpēc pirms to lietošanas nepieciešams konsultēties ar ģimenes ārstu vai farmaceitu, lai pārliecinātos, vai šī aktīvā viela nav arī kādā citā medikamentā. Tāpat jāatceras, ka šie līdzekļi paredzēti nevis saaukstēšanās ārstēšanai, bet simptomu mazināšanai”.

Atceries par šķidruma uzņemšanas nozīmi

Pietiekama šķidruma uzņemšana ikdienā ir ļoti svarīgs nosacījums labas veselības uzturēšanai un ātrākai pašsajūtas uzlabošanai, tostarp imunitātes un vielmaiņas uzlabošanai, toksīnu izvadīšanai no organisma un ādas mitrināšanai. Farmaceite norāda, ka slimošanas laikā nepieciešams lietot lielu daudzumu šķidruma – vismaz 2 litrus dienā, lai no organisma izvadītu baktēriju un vīrusu radītos toksīnus. Labāk šim mērķim izmantot šķidrumus, kas ir silti.

Lai slimošanas laikā uzņemtu pietiekamu daudzumu šķidruma, aicinām vienmēr turēt pa rokai ūdens pudeli, lai dienas laikā padzertos biežāk, negaidot, kad parādās slāpes. Savukārt, lai regulāri padzertos siltu ūdeni, tēju vai augu uzlējumu, labi noderēs termopudeles vai termosi. Tie spēs dzērienu ilgstošu laiku saglabāt jums vēlamajā temperatūrā, tādējādi ietaupot laiku, ko nāktos veltīt kārtējā dzēriena pagatavošanai.

Mazāk stresa un vairāk miega

Farmaceite norāda, ka, pieaugot Covid-19 saslimstības apmēriem, cilvēku satraukums par savu veselību ir saprotams, vienlaikus aicinām cilvēkus saglabāt mieru, rūpēties par imunitātes stiprināšanu, regulāru atpūtu, labu miegu un pēc iespējas nepakļaut sevi stresam, jo nepilnvērtīgs miegs un stress būs pirmie faktori, kas negatīvi ietekmēs imunitāti.

Attēls: publicitātes

TOP Komentāri

avatar