Slavenās P.Viļumsona stelles uzstādītas Sarkaņu bibliotēkā

Stelles ir vairāk kā 100 gadu vecas, taču iepriekšējā saimniece par tām pienācīgi gādājusi, tāpēc tās ir saglabājušās darba kārtībā. Lielākā daļa no P.Viļumsona pusautomātiskajām stellēm nav saglabājušās tik labā stāvoklī, tādas atrodamas vien pāris vietās Latvijā. 
Vienas dienas laikā cītīgi strādājot uz stellēm varot uzaust pieklājīga lieluma segu. Uz steļļu salikšanu kopā sasauktas novada labākās audzējās, kas sarežģīto darbu veic ar lielu pacietību. Drīzumā stelles būs pieejamas visiem interesentiem gan čaklām audējām, gan zinātkāriem tūristiem. 

‌Stelles vasaras sākumā Madonas novada pašvaldība iegādājās  par 2000 eiro. Tās iegādātas topošā “Dzintaru” muzeja plānotājām Vidzemes sēļu darbnīcām. Taču kamēr muzejs ir renovācijas procesā, stelles atradīsies Sarkaņu bibliotēkas telpās. 
‌Pēteris Viļumsons bija amatnieks, audējs, konstruktors. Ap 1900 Jelgavā atvēris aušanas kursus. Pirmo austuvi ierīkojis Latgalē, vēlāk pārcēlies uz Jelgavu, bet pasaules kara laikā uz Omsku un Maskavu. Pēc atgriešanās Rīgā atvēris mākslas aušanas kursus, kurus ar lielu neatlaidību vadījis līdz nāvei

Foto: publicitātes

Lasi vēl

TOP Komentāri

avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši