Skaistuma konsultantes padomi nagu stiprināšanai

Vasara ir pārbaudījumu laiks mūsu nagiem. Mēs veicam dārza darbus, vācam ogas un citas veltes, plūcam ziedus, pavadām daudz vairāk laika pie dabas. Visas šīs aktivitātes spēj iedarboties uz mūsu nagiem, piemēram, padarot tos trauslākus. Kā kopt nagus un rūpēties par to stāvokli? Konsultē BENU Aptiekas skaistuma konsultante Amanda Dārziņa.

Kā uzsver skaistuma konsultante A. Dārziņa, veselu un skaistu nagu pamatā gan vasarā, gan citos gadalaikos ir pilnvērtīga un pareiza nagu kopšana. Nagi ir regulāri jākopj, jāapgriež un jāapvīlē, bet nagu kopšanas piederumi noteikti ir jādezinficē. Veicot ikdienas uzkopšanas, kā arī dārza darbus, ir jāatceras par nagu aizsardzību un jālieto speciāli cimdi. Nagus stiprināt palīdzēs arī roku krēmi, kas baros un mitrinās ne vien roku ādu, bet arī nagus. Savukārt īpašām rūpēm par nagiem izmantojiet kutikulu eļļu, kā arī reizēm veiciet pirkstu masāžu.

Uztura ietekme

Mūsu nagu stāvokli ievērojami ietekmē ikdienas uzturs, tādēļ nagu stiprināšanai ieteicams uzturā lietot vairāk dārzeņu un olbaltumvielām bagātu produktu. Īpaši būtiskas nagu stiprināšanai ir Omega-3 taukskābes. Ar pārtiku tās visvairāk var uzņemt, uzturā iekļaujot treknas zivis, olas, čia sēklas, kaņepju sēklas, valriekstus, linsēklu eļļu. Ja nepieciešams, Omega-3 taukskābes var uzņemt arī papildus. 

Tāpat nagu stiprināšanai būtiska ir dzelzs, savukārt, lai tā uzsūktos, to vēlams lietot kopā ar C vitamīnu. Dzelzs avoti ir spināti, nātres, granātāboli, kvinoja, ķirbju sēklas, šampinjoni, pupiņas, lēcas un bietes. Savukārt C vitamīna populārākie avoti ir paprika, zemenes un citrusaugļi. Nagiem nozīmīgs ir arī magnijs, ko varam uzņemt ar riekstiem, graudaugiem, jūras veltēm, banāniem un kivi, kā arī D vitamīns, kas sastopams treknās zivīs, mencu aknu eļļā, tuncī un olās, un ko var ērti uzņemt arī dažādu preparātu formā, stāsta A. Dārziņa. Turklāt nagu stāvokli ietekmē arī stress un ūdens uzņemšana.

Kutikulu kopšana

Viena no izplatītākajām problēmām ir sausas kutikulas un āda ap nagiem, plaisu parādīšanās. Šādas problēmas parādīšanās var liecināt par A, E, D vai K vitamīna trūkumu, kā arī nepareizu kopšanu. Lai to novērstu, talkā var nākt nagu un kutikulu eļļas un speciāli roku krēmi, kas ir paredzēti sausākai ādai un arī nagu kopšanai. Nagu stiprināšanai ieteicama arī lavandas, timiāna, citrona un rozmarīna eļļa.

Tāpat mīkstināt, mitrināt un kopt roku ādu un nagus var palīdzēt parafīna vanniņas. Tās mitrina arī ādas dziļāko slāni, tādējādi sniedzot ilglaicīgāku iedarbību.

Nagu lakošana

Mūsu organismu ietekmē ne vien ikdienā lietotais uzturs, bet arī  skaistumkopšanā pielietotie līdzekļi, uzsver skaistuma konsultante. Tādēļ jāņem vērā, ka vairums nagu laku satur toksiskas vielas un bieža nagu lakošana var nelabvēlīgi ietekmēt mūsu veselību. Lakās esošās vielas var nonākt mūsu asinsritē, un arī kaitīgo vielu izgarojumu ieelpošana nagu lakošanas procesā nav labvēlīga mūsu organismam. Lai mazinātu vai izvairītos no to negatīvās ietekmes, pievērsiet uzmanību nagu lakas sastāvam un izvēlieties videi un jūsu organismam draudzīgākus līdzekļus. 

Lai pēc iespējas pasargātu nagus, tos lakojot, atcerieties par pamatkārtas jeb speciālas bāzes uzklāšanu. Nav vēlams atstāt nagu laku uz nagiem ilgāk par divām nedēļām, jo tādējādi var tikt bojātas nagu šūnas. Ik pa brīdim ir jāļauj nagiem atpūsties no nagu lakas. 

Tāpat izvairieties no acetonu saturošu nagu lakas noņēmēju lietošanas. Acetons ir ļoti spēcīgs un padara nagus un ādu ap tiem sausu.

Biežākās nagu kopšanas kļūdas

Bieži vien neievērojam pašus nagu kopšanas pamatprincipus, stāsta skaistuma konsultante A. Dārziņa, piemēram, neveicam manikīra un pedikīra piederumu dezinfekciju, kā arī nepareizi veicam kutikulu noņemšanu, ko vajadzētu uzticēt profesionāļiem, jo kutikula pasargā nagus no baktērijām un sēnītēm, tāpēc tās likvidēšana var izraisīt infekcijas.

Nereti nagi tiek griezti pārāk īsi, kas arī nav ieteicams un var palielināt iekaisumu risku. Īpaša uzmanība ir jāpievērš ieaugušiem nagiem – jāseko, lai iekaisums tiktu atveseļots. Tāpat nedrīkst izturēties nevērīgi pret nagu sēnīti – tā ir jāārstē! Turklāt šim nolūkam aptiekās ir pieejami efektīvi līdzekļi. 

Atcerieties, ka, ja izvēlaties veikt nagu pieaudzēšanas un citas procedūras, tās jāuztic profesionāļiem!

Rūpējieties par savu nagu skaistumu ik dienas!

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar