“Siguldas devonā” var apskatīt Latvijas keramikas izstādi “SATIKŠANĀS”

No šodienas, 9. jūnija Siguldas kultūras centrs Siguldas devons” ver durvis apmeklētājiem ar vērienīgu keramikas izstādi. Silvas” zālē līdz 11. jūlijam būs iespēja apskatīt keramikas izstādi “SATIKŠANĀS”, kas apmeklētājiem sniegs ieskatu Latvijas laikmetīgās keramikas daudzveidībā.

Latvijas keramikas asociācijas rīkotajā izstādē būs aplūkojama lielizmēra vides keramika, lietojami trauki, smalki porcelāna gleznojumi, nacionālais mantojums, sīkplastika, dekoratīvi veidojumi, dažādas tehnoloģijas, māls, porcelāns, akmensmasa un šamots. Darbu autori, kuri kā savas daiļrades izteiksmes līdzekli izmanto keramikas materiālus, ir keramiķi, dizaineri, mākslinieki, tostarp starptautiski atzīti mākslinieki un studenti, kuriem šī ir pirmā izstāde. Izstādes nosaukums “SATIKŠANĀS” izvēlēts kā apliecinājums tam, ka latviešu tradīcijas ir bagātīgas un Latvijas keramikai ir stabila, profesionāla šodiena un pārliecinoša nākotnes perspektīva. Izstāde sniedz priekšstatu par daudzpusību Latvijas keramikā. Šoreiz Sigulda ir tikšanās un komunikācijas vieta, lai parādītu keramikas plašās iespējas un radītu priekšstatu par vienotu Latvijas keramikas kopainu.

Izstādē ar saviem darbiem piedalās 49 Latvijas mākslinieki: Sanita Ābelīte, Rudīte Jēkabsone, Dace Grīnberga, Līga Skariņa, Inese Līne, Inese Brants, Orests Misjko, Diāna Vernera, Zanda Priedniece, Sanita Mickus, Kristīne Cukura, Ingrīda Žagata, Imants Klīdzējs, Ilona Romule, Haralds Jegodzienskis, Dace Ziemele, Aija Liskupa, Aleksandrs Zobens, Alise Mediņa, Astra Šēnberga, Beatrise Kaktiņa, Dace Blūma, Daina Zvanītāja & Irēna Vipule, Dainis Lesiņš, Elita Šmēdiņa, Ieva Jurka, Ivanda Spulle Meiere, Kristīne Zobena Zālīte, Lauris Krauze, Ojūna Batbajara, Žanete Žvīgure, Ženija Loginova, Gita Ābola, Arta Baltā, Elita Taube, Ilze Dilāne, Inita Reimandova, Sandra Ulmane, Agnese Sunepa, Ainārs Rimicāns, Maira Karstā, Eleonora Pastare, Elīna Titāne, Lilija Zeiļa, Aivars Baranovskis, Inese Margeviča, Armands Jaspers, Una Gura un Elīna Zariņa.

Izstāde apskatāma no 9. jūnija līdz 11. jūlijam. Kultūras centra darba laiks no pirmdienas līdz piektdienai ir no plkst. 11.00 līdz 19.00, un sestdienās no plkst. 10.00 līdz 16.00. Ieejas maksa – 2,50 eiro.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar