Rehabilitācijas centrā “Poga” atklāta ūdens dziedniecības telpa

30. novembrī rehabilitācijas centrā “Poga”, piedaloties centra mazajiem pacientiem un viņu ģimenēm, ar “Maxima Latvija” atbalstu atklāta ūdens dziedniecības telpa un uzsākta vērienīga ziedošanas kampaņa. Telpā pieejamas ūdens pērļu vannas procedūras, kas ne vien mazina sāpes un atslābina muskuļus, uzlabojot bērnu veselību, bet arī rada patīkamas emocijas. Lai nodrošinātu jaunās procedūras visiem mazajiem pacientiem bez maksas, uzsākta ziedošanas kampaņa – decembrī visos “Maxima” veikalos pie kasēm, portālā Ziedot.lv, kā arī īpašajā Ziemassvētku stendā iepirkšanās un izklaides centrā “Akropole Rīga”, pie veikala “Maxima” ieejas, ikvienam būs iespēja ziedot šim mērķim. 

Kopumā Latvijā ir aptuveni 8 tūkstoši bērnu ar kustību traucējumiem un gada laikā “Pogā” tiek palīdzēts vidēji 500 pacientiem. Pagājušā gada griezumā bērniem tika sniegtas teju 2000 konsultācijas, 7000 nodarbības un ar gaitas robotu G-EO System nostaigāti vairāk kā pus miljons soļi. Pateicoties sabiedrības un partneru atbalstam, “Poga” ik dienu darbojas, lai nodrošinātu rehabilitāciju bērniem ar kustību traucējumiem. Radot jaunus veidus, kā uzlabot bērnu veselību un pašsajūtu, tika izveidota un atklāta ūdens dziedniecības telpa. Ideja par šādu telpu un ūdens procedūru nodrošināšanu radās jau 2020.gadā, jo ūdensdziedniecība ieņem būtisku lomu rehabilitācijas procedūrā. Pievienojot ūdensdziedniecības procedūras “Poga” rehabilitācijas pakalpojumu klāstam, bērniem ar kustību traucējumiem tiek sniegta vispusīgāka rehabilitācija. Pateicoties “Maxima Latvija” atbalstam, ideja un sapnis ir īstenojies un bērniem var piedāvāt jaunas, ļoti vērtīgas ūdens procedūras.

Kā skaidro rehabilitācijas centra “Poga” vadītāja Madara Mežviete, bērniem ar kustību traucējumiem pastāvīgi ir savilkti un sāpoši muskuļi, jo tie nespēj darboties pilnvērtīgi: “Tiklīdz kāds no muskuļiem nedarbojas, tā citi muskuļi cenšas kompensēt muskuļa bezdarbību. Šāda ilgstoša kompensācija nav vēlama, jo noved pie muskuļu pārslodzes un savilkumiem. Ūdens dziedniecības telpā esošajā pērļu vannā tūkstošiem mazu burbulīšu saskaras ar ādu, veidojot hidromasāžas efektu, kas vienlaikus nomierina, normalizē asinsspiedienu, mazina saspringumu un sāpes un uzlabo locītavu kustīgumu. Mazie pacienti ar lielu prieku dodas uz pērļu vannām, jo šī terapija ir tik viegla un patīkama, salīdzinot ar visām cīņām, kas jāizcīna ikdienā.”

“Ūdens dziedniecības telpas atklāšana ir vēl viens pieturas punkts, kas palīdz atskatīties uz paveikto. Ideja par ūdens procedūrām dzima jau pirms vairākiem gadiem. Viens no faktoriem, kas mūs mudināja to izveidot, ir fakts, ka procedūra ir iespēja kaut uz mirkli atslēgties no ikdienas grūtībām, atslābināties un gūt prieku, skatoties burbuļu spēles un jūtot, kā sāpes ķermenī mazinās. Esam gandarīti, ka kopā ar ilggadējā atbalstītāja “Maxima Latvija” atbalstu izveidojām ūdens dziedniecības telpu “Pogas” mazajiem pacientiem. Darbs “Pogā” norisinās katru dienu, tāpēc kā emocionāls, tā finansiāls atbalsts tiek augsti vērtēts,” stāsta Ziedot.lv fonda vadītāja Rūta Dimanta.

“Ģimenes un to labklājība ir viena no mūsu prioritātēm. Atbalstām rehabilitācijas centru “Poga”, tās mazos pacientus un viņu ģimenes jau vairāku gadu garumā. Ūdens dziedniecības telpas atklāšana ir ļoti gaidīts notikums – telpa sniegs bērniem ar kustību traucējumiem ļoti vērtīgas procedūras, kas uzlabos ne tikai fizisko pašsajūtu, bet arī sniegs patīkamas emocijas. Pietam, iesaistīties un atbalstīt “Pogu” var ikviens  – visu decembri “Maxima” veikalos būs iespēja ziedot pie kasēm tieši šim mērķim – lai pērļu vannas būtu pieejamas ikvienam mazajam pacientam,” skaidro “Maxima Latvija” korporatīvo attiecību direktors Jānis Beseris.

Foto: publicitātes

 

TOP Komentāri

avatar