Pieejama rehabilitācijas programma pēc COVID-19 pārslimošanas

No šīs nedēļas mūsdienīgajā „Veselības centru apvienības” poliklīnikas „Aura” Fizikālās medicīnas un rehabilitācijas nodaļā iespējams izmantot rehabilitācijas programmu pēc koronavīrusa izraisītās slimības pārslimošanas.

Fizikālās medicīnas un rehabilitācijas ārsts Artūrs Kraucis: „Daudzos gadījumos pēc izveseļošanās no COVID-19 ārstēšanās process vēl nebeidzas ar negatīva testa rezultātu saņemšanu. Pēc pārslimotas infekcijas pacientiem var saglabāties ilgstošas sūdzības par nespēku, aizdusu un klepu, kas būtiski ietekmē cilvēka ikdienas dzīvi un darba spējas. Ar šajā programmā iekļautajiem fiziskajiem vingrinājumiem, masāžām un procedūrām varam palīdzēt pacientiem uzlabot dzīves kvalitāti, palielināt slodzes toleranci un līdz ar to arī stabilizēt emocionālo un psiholoģisko stāvokli.”

VCA piedāvā divu veidu programmas pacientiem pēc koronavīrusa infekcijas pārslimošanas – vispārējo un specializēto rehabilitāciju. Pirms rehabilitācijas kursa uzsākšanas tiek veikts un dokumentēts kardioslodzes tests. Vispārējā rehabilitācijā ietilpst nodarbības individuāli vai grupā fizioterapeita uzraudzībā, nepārtraukti monitorējot pulsu, rūpīgi sekojot kardioslodzei, lai mērķtiecīgi paaugstinātu fiziskās slodzes toleranci. Programmā ietilpst arī masāža un speciāli vingrinājumi bronhu drenāžai, kuru mērķis ir uzlabot plaušu ventilāciju, atklepošanos, sekrēta evakuāciju, brīvāku elpošanu. Procedūru rezultātā rodas klepus, bronhu muskuļu saraušanās, kā rezultātā gļotas un krēpas tiek izvadītas no organisma. Kopā ar gļotām un krēpām no organisma tiek izvadīti slimību veicinošie mikroorganismi. Savukārt specializētajā rehabilitācijas programmā tiek izmantotas augstās tehnoloģijas – Super Inductive System (SIS), kuru īpašie uzstādījumi elektromagnētiskā lauka mijiedarbībai ar muskuļiem sekmē muskuļu kontrakcijas, veicina plaušu drenāžu, kā arī balansē elpošanas muskulatūras darbību.

Artūrs Kraucis piebilst, ka „situācija ar COVID-19 izplatību ir neprognozējama, taču paredzam, ka rehabilitācijas nepieciešamība tikai pieaugs. Šobrīd rehabilitācijas programmu pēc šīs slimības piedāvājam tikai VCA poliklīnikā „Aura” Rīgā, un tam esam atvēlējuši visu ēkas 4. stāvu. Medicīnas personāls mūsu poliklīnikā ir noslogots, taču COVID-19 pārslimojušu pacientu rehabilitāciju esam izvirzījuši par vienu no darba prioritātēm.”

Pieteikties rehabilitācijas programmai iespējams VCA „Aura” Fizikālās medicīnas un rehabilitācijas nodaļā (T. 67565635) vai www.epoliklinika.lv.  Pirmās konsultācijas laikā ārsts novērtē  vispārējo veselības stāvokli un attiecīgi izvēlas piemērotāko programmu. Vidēji programma ilgst 10 dienas un rehabilitācijas centrā pacientam katru dienu jāpavada 3-4 stundas.

„Veselības centru apvienībā” pēc iepriekšēja pieraksta tiek sniegti arī ambulatorie pakalpojumus COVID-19 pacientiem. Īpaši organizējot pacientu plūsmu, VCA  speciālisti nodrošina diagnostiskos izmeklējumus un konsultē pacientus.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar