Pēc sarkanā brīdinājuma par snigšanu Rīga tiek strauji sakopta

Beidzoties augstākā līmeņa sarkanam brīdinājumam par snigšanu Rīgā, sakopšanas darbi noritējuši bez pārtraukuma arī visu nakti un turpināsies nedēļas nogalē. Ielas tīrītas un kaisītas četras reizes, kopējam attīrāmo kilometru garumam sasniedzot gandrīz 4000 km. Neskatoties uz -10 grādu lielo salu naktī, kas sasaldēja sniegu un palēnināja pretslīdes materiāla iedarbību, maģistrālās un 2.kategorijas ielas Rīgā ir sakoptas. Izvests sniegs no Vecrīgas un Brīvības laukuma, kā arī “Rīgas Satiksme” autostāvvietām un atsevišķām pieturvietām. Pašreiz sniega tīrīšana norit jau 3.kategorijas jeb apkaimju mazajās ielās, un tā turpināsies arī rītdien. Visu dienu darbs noritēs pie pieturvietu, gājēju pāreju un veloceļu sakopšanas.

Tā kā apkaimju ielas pārsvarā ir šauras, iedzīvotāji aicināti rūpīgi pārdomāt transportlīdzekļu novietošanu, lai sniega tīrīšanas tehnika spētu piekļūt katrai šīs kategorijas ielai un darbi notiktu operatīvi, bez ierobežojumiem.

“Rīgas satiksme” šodien turpina veikt autostāvvietu attīrīšanu no sniega. Sniegoto dienu laikā līdz 4. decembrim, no autostāvvietām kopumā izvests vairāk nekā 1000 m3 sniega, kas ir aptuveni 67 smagās automašīnas piekabes ar sniegu. Kopumā uzņēmums apsaimnieko vairāk nekā 6000 stāvvietas. Pirmās no sniega tiek attīrītas pilsētas centra un Vecrīgas stāvvietas, secīgi sasniedzot pārējo Rīgas daļu. Darbs tiek veikts gan dienā, gan naktī. “Rīgas satiksme” autostāvvietu uzturēšanas darbus veic aptuveni 24 smagās tehnikas transporta līdzekļi.

Par sniega tīrīšanu Rīgā

Kopējais attīrāmo kilometru garums ir līdz 1021 km. Kopumā tiek tīrītas 1737 Rīgas ielas, kas iedalītas trīs dažādās kategorijās. Ielu kategorijas var noskaidrot: bit.ly/ielukategorijas

Prioritāri pilsētā notiek maģistrālo ielu, tiltu un pārvadu, kā arī ielu, kurās kursē sabiedriskais transports, un veloinfrastruktūras tīrīšana, kam seko mazākas nozīmes jeb apkaimes ielas.

Snigšanas laikā ielu tīrīšanas un kaisīšanas galvenais uzdevums ir nodrošināt ielu caurbraukšanu. Jāņem vērā, ka intensīvas snigšanas apstākļos ievērojams sniega daudzums uz ielām var atkārtoti parādīties ļoti īsā laikā, tostarp arī neilgi pēc brauktuves tīrīšanas. Tāpat putināšanas laikā uz brauktuvēm var veidoties sniega sanesumi.

Savukārt, kad snigšana ir beigusies, sniegam no maģistrālajām ielām, tiltiem, pārvadiem, veloinfrastruktūras un sabiedriskā transporta maršrutu līnijām ir jābūt notīrītam trīs stundu laikā, no 2. kategorijas ielām – četru stundu laikā.

No sniega tiek attīrītas arī gandrīz 1600 pieturvietas.

Par jautājumiem, kas saistīti ar ielu un ietvju uzturēšanu ziemā, iedzīvotāji var vērsties Rīgas domes Satiksmes vadības centrā pa tālruni 8 000 36 00 un Apkaimju iedzīvotāju centrā pa bezmaksas informatīvo tālruni 8 000 08 00.

Lai satiksme noritētu droši, šādos laikapstākļos transportlīdzekļu vadītājiem ir savlaicīgi jāplāno maršruts un jābūt īpaši piesardzīgiem, ieturot lielāku distanci līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim. Snigšanas laikā jāizvēlas braukšanas apstākļiem un ielu seguma stāvoklim atbilstošs ātrums, neveicot straujus manevrus.

Ikdienas tīrīšanas darbu Rīgas ielās nodrošināšana 67 transporta vienības (47 automašīnas un 20 traktorvienības), pieejams 5500 tonnas sāls un 3000 tonnas sāls-smilts maisījuma, kas tiks papildinātas atkarībā no laikapstākļiem.

Rīgas domes Komunikācijas pārvalde

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar