Notiks koncerts “Nemiers ar Mieru satikās”

Klavieru duets AnNo (Antra un Normunds Vīksnes), sestdien, 2021. gada 11. septembrī plkst. 18.00 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē, ielūdz uz koncertu Nemiers ar Mieru satikās.

Koncertprogrammā iekļauti M. L. Naimena (M. L. Nyman), I. Arnes, I. Rišes, R. N. Cvečkovska, A. Vecumnieka skaņdarbi. Komponistu iedvesmas avots – Jaņa Rozentāla gleznas, Pareizticīgo ikonas, brāļu Grimmu pasaku tēli, Pītera Grīneveja kino pasaule un mūsdienu urbānā vide. Savstarpēji sabalsojoties un mijiedarbojoties veidojas īpaša skaņu telpa, atklājot spilgtu un niansētu emocionālo noskaņu gammu un pulsāciju.

Klavieru duets AnNo – Antra un Normunds Vīksnes, kā viena no noturīgākajām Latvijas kamermūziķu vienībām, regulāri koncertējuši gan Latvijā, gan ārpus tās – ASV, Kanādā, Anglijā, Francijā, Polijā, Krievijā, Armēnijā, Lietuvā, Somijā, Spānijā, Zviedrijā, Somijā, Austrālijā un citur. Mūziķi vairākkārt ierakstījuši darbus radio, televīzijā un CD.

“…their playing is both pleasing and spirited. … Not without its challenges, this is an irresistible recital that commands attention, both for its music and its creativity.” (Alan Becker, American Record Guide)

Duets veicis latviešu skaņražu R.Kalsona, J.Karlsona, P.Dambja, S.Mences, A.Vecumnieka, I.Zemzara, D.Aperānes, I.Mežaraupa, I.Arnes, M.Lasmaņa u.c. pirmatskaņojumus (lielākā daļa no tiem ir veltījumi Antrai un Normundam Vīksnēm). Tie izskanējuši arī koncertzālēs Glenn Gould Studio (CBC centrā), Merkin koncertzālē Ņujorkā, Helsinku Operā un Mūzikas akadēmijā, Viļņas rātsnamā un Mūzikas akadēmijā, Klaipēdas universitātē un koncertzālē, Štutgartes mākslu augstskolā, Odesas filharmonijā, F.Šopēna muzejā Varšavā, koncertzālē Nybrokajen 11 Stokholmā, Odesas filharmonijā, Komitasa kamermūzikas zālē Erevānā un citur.

Klavieru duets muzicējis kopā ar LNSO, orķestri Rīga, Sinfonia concertante, kameransambļos ar mūziķiem E.Saksonu, R.Zaļupi, E.Endeli, A.Sīmani, A.Šablovski Ē.Kiršfeldu, , D.Bičkovsku, D.Tarasovu, J.Stafecki, V.Stankeviču un citiem.

Antra un Normunds Vīksnes ir vairāku Starptautisku konkursu laureāti. Par latviešu komponistu jaunrades veicināšanu un aktīvu koncertdarbību Latvijā un ārzemēs Antrai un Normundam Vīksnēm 2001. gadā piešķirts augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā Lielā mūzikas balva.

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties SIA “Biļešu Paradīze” kasēs un interneta vietnē https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/101117

Koncerts tapis ar Valsts Kultūrakapitāla fonda atbalstu.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar